przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 30 września 2014

75. rocznica objęcia urzędu Prezydenta RP na uchodźstwie przez Władysława Raczkiewicza

  |   75. rocznica objęcia urzędu Prezydenta RP na uchodźctwie przez Władysława Raczkiewicza 75. rocznica objęcia urzędu Prezydenta RP na uchodźctwie przez Władysława Raczkiewicza 75. rocznica objęcia urzędu Prezydenta RP na uchodźctwie przez Władysława Raczkiewicza 75. rocznica objęcia urzędu Prezydenta RP na uchodźctwie przez Władysława Raczkiewicza 75. rocznica objęcia urzędu Prezydenta RP na uchodźctwie przez Władysława Raczkiewicza 75. rocznica objęcia urzędu Prezydenta RP na uchodźctwie przez Władysława Raczkiewicza 75. rocznica objęcia urzędu Prezydenta RP na uchodźctwie przez Władysława Raczkiewicza 75. rocznica objęcia urzędu Prezydenta RP na uchodźctwie przez Władysława Raczkiewicza 75. rocznica objęcia urzędu Prezydenta RP na uchodźctwie przez Władysława Raczkiewicza

Minister Maciej Klimczak uczestniczył we wtorek w uroczystości z okazji 75. rocznicy objęcia urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie we Francji przez Władysława Raczkiewicza oraz powołania Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie na czele z gen. Władysławem Sikorskim.


W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego złożył wieniec na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie.


Władysław Raczkiewicz, zgodnie z zapisami polskiej konstytucji z 1935 roku został mianowany na urząd Prezydenta RP decyzją ustępującego (ze względu na internowanie w Rumunii) Prezydenta RP Ignacego Mościckiego, 30 września 1939 roku. Tego samego dnia misję utworzenia nowego rządu powierzył gen. broni Władysławowi Sikorskiemu.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.