przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 6 października 2014

Minister Dziekoński spotkał się z delegacją Young Presidents’ Organization

  |   Spotkanie ministra Olgierda Dziekońskiego z delegacją Young Presidents’ Organization Spotkanie ministra Olgierda Dziekońskiego z delegacją Young Presidents’ Organization Spotkanie ministra Olgierda Dziekońskiego z delegacją Young Presidents’ Organization Spotkanie ministra Olgierda Dziekońskiego z delegacją Young Presidents’ Organization Spotkanie ministra Olgierda Dziekońskiego z delegacją Young Presidents’ Organization

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z delegacją Young Presidents’ Organization (YPO-WPO) pod przewodnictwem Jeffrey’a Rosenthala. Gospodarzem spotkania był minister Olgierd Dziekoński.

 

Przedstawiciele YPO-WPO byli zainteresowani strukturą polskiej przedsiębiorczości oraz możliwościami współpracy i wsparcia, szczególnie dla młodych liderów biznesu. Uczestnicy spotkania dyskutowali na temat przewag konkurencyjnych polskiego rynku oraz otoczenia i warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Minister Dziekoński podkreślił znaczenie sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz sukces polskiego eksportu na przestrzeni minionych 25 lat. Szansą dla polskich firm jest również rozwijający się ekosystem dla start-upów.

 

Uczestnicy spotkania zgodzili się co do konieczności rozwoju innowacyjnego i konkurencyjnego przemysłu w Unii Europejskiej.

 

YPO-WPO to globalna sieć współpracy i wymiany doświadczeń prezesów firm, zrzeszająca ok. 22 tysiące członków z 125 krajów. Przedstawiciele YPO-WPO przybyli do Polski na zaproszenie Wojciecha Czerneckiego, twórcy m.in. Grupy Nokaut S.A.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.