przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 23 października 2014

Dąb Wolności w Łaziskach

Dąb Wolności w Łaziskach (fot. Katarzyna Dziurewicz)   |   Dąb Wolności w Łaziskach (fot. Katarzyna Dziurewicz) Zastępca Szefa KPRP na uroczystości posadzenia Dębu Wolności w Łaziskach (fot. Katarzyna Dziurewicz) Zastępca Szefa KPRP na uroczystości posadzenia Dębu Wolności w Łaziskach (fot. Katarzyna Dziurewicz) Zastępca Szefa KPRP na uroczystości posadzenia Dębu Wolności w Łaziskach (fot. Katarzyna Dziurewicz)

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Dariusz Młotkiewicz uczestniczył w czwartek w uroczystości zasadzenia „Dębu Wolności” w Łaziskach.

 

Minister Młotkiewicz odczytał list prezydenta Bronisława Komorowskiego skierowany do organizatorów i uczestników wydarzenia.

 

„Obchodzone w tym roku 25-lecie wolności to okazja do podsumowań, refleksji i debat. Ale przede wszystkim – do wspólnego świętowania. Dzisiaj my, Polacy, cieszymy się przecież z tego, co osiągnęliśmy razem jako społeczeństwo. Dlatego warto zadbać o trwałe świadectwo naszej wdzięczności, naszej wspólnej radości i dumy z wolnego na powrót państwa”.

 

Dąb Wolności został posadzony tuż obok pomnika poświęconego ofiarom walk i bombardowań na drodze Iłów- Młodzieszyn-Witkowice, które miały miejsce w dniach 17-18 września 1939 roku.

 

 „Dęby Wolności” sadzone w całym kraju w 2014 r. upamiętniają 25. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności w historycznych wyborach 4 czerwca 1989 r. oraz demokratyczne przemiany w kraju i na świecie. Akcji patronuje Prezydent RP Bronisław Komorowski.

 

Inicjatywa sadzenia „Dębów Wolności” jest realizowana wspólnie przez Kancelarię Prezydenta RP oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

 

„Dęby Wolności” sadzone są w miejscach ważnych dla lokalnych społeczności, w miejscach pamięci o walce za Ojczyznę i bohaterstwie Polaków, a także w przestrzeni publicznej służącej mieszkańcom i turystom. Przesłaniem akcji jest promowanie 25. rocznicy historycznych wydarzeń – świętowania i radości, ale także zachęcenie do pogłębionej refleksji nad odzyskaną wówczas wolnością.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.