przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 5 listopada 2014

Konferencja ,,Jan Karski – pamięć i odpowiedzialność”

  |   Minister Maciej Klimczak na konferencji ,,Jan Karski – pamięć i odpowiedzialność” Minister Maciej Klimczak na konferencji ,,Jan Karski – pamięć i odpowiedzialność” Minister Maciej Klimczak na konferencji ,,Jan Karski – pamięć i odpowiedzialność” Minister Maciej Klimczak na konferencji ,,Jan Karski – pamięć i odpowiedzialność” Minister Maciej Klimczak na konferencji ,,Jan Karski – pamięć i odpowiedzialność” Minister Maciej Klimczak na konferencji ,,Jan Karski – pamięć i odpowiedzialność” Minister Maciej Klimczak na konferencji ,,Jan Karski – pamięć i odpowiedzialność” Minister Maciej Klimczak na konferencji ,,Jan Karski – pamięć i odpowiedzialność”

Minister Maciej Klimczak wziął  w środę udział w  konferencji ,,Jan Karski - pamięć i odpowiedzialność" w Starej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Podczas uroczystej sesji inauguracyjnej odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego skierowany do organizatorów i uczestników tego wydarzenia.

 

,,Symbolem pamięci i odpowiedzialności Jan Karski stał się dla nas wszystkich. Promowanie jego postawy jest pięknym zobowiązaniem. Jego życiowa droga przypomina, że człowiekiem szlachetnym można być w każdych okolicznościach" – napisał w liście prezydent. Zobacz także: List prezydenta na konferencji konferencji "Pamięć i odpowiedzialność" w stulecie urodzin Jana Karskiego

 

Jan Karski jako emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego i Rządu Polskiego na uchodźctwie w Londynie, był światkiem Holokaustu i jednym z pierwszych, którzy wiadomość o nim przekazali władzom i społeczeństwom demokratycznego Zachodu.

 

Konferencję, która odbywa się w roku jubileuszu setnych urodzin Jana Karskiego Prezydent RP objął swym honorowym patronatem.

 

Konferencję zorganizowała Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego wraz z Muzeum Historii Polski przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Zobacz także: Prof. Nałęcz na koncercie „Niedokończona misja. W 100. rocznicę urodzin Jana Karskiego” "Jan Karski pozostawił nam wyraźny i mądry przekaz"

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.