przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 19 listopada 2014

Spotkanie ministra Młotkiewicza z prezesem Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich

Minister Dariusz Młotkiewicz spotkał się w środę w Pałacu Prezydenckim z Waldemarem Brosiem – Prezesem Zarządu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich.


Okazją do spotkania były odbywające się w Warszawie XXIII Targi Mleczarskie „Mleko Expo 2014”, nazywane także świętem spółdzielczości mleczarskiej. Tegorocznym Targom przyświeca hasło „Mleko codziennie – przez cały rok!”. Jest to doskonała okazja do promocji produktów mleczarskich. Organizatorem XXIII edycji Targów Mleczarskich Mleko – Expo 2014 jest Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny.


Minister Młotkiewicz przekazał serdecznie gratulacje i słowa uznania dla organizatorów i uczestników tegorocznej oraz poprzednich edycji Targów. Podkreślił, że działalność KZSM doskonale wpisuje się w tegoroczne obchody 25-lecia Wolności oraz 10. rocznicę wstąpienia do UE. Przypomniał słowa Prezydenta RP: „nie ma wolności bez nowoczesności”, podkreślając udział branży mleczarskiej w budowaniu nowoczesności i lepszej przyszłości.


Minister nawiązał także do tegorocznych Dożynek Prezydenckich w Spale, doceniając zaangażowanie KZSM w uruchomienie strefy tematycznej „Świat Królowej Mleka” w ramach specjalnej krainy zabaw przygotowanej dla dzieci. Dzieci w ramach strefy uczestniczyły w licznych konkursach oraz mogły zdobyć certyfikat wiedzy.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.