przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 24 listopada 2014

Spotkanie z uczestnikami konferencji „Mickiewicz-Europa-Turcja”

  |   Spotkanie z uczestnikami konferencji „Mickiewicz-Europa-Turcja” Spotkanie z uczestnikami konferencji „Mickiewicz-Europa-Turcja” Spotkanie z uczestnikami konferencji „Mickiewicz-Europa-Turcja” Spotkanie z uczestnikami konferencji „Mickiewicz-Europa-Turcja”

Minister Maciej Klimczak spotkał się w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Międzynarodowej Konferencji „Mickiewicz-Europa-Turcja”, która odbywa się w dniach 24-26 listopada w Warszawie. Konferencja została zorganizowana w ramach obchodów 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Turcją. Wśród jej uczestników są badacze - historycy i literaturoznawcy zarówno z Polski jaki i Turcji.

 

Celem międzynarodowych konferencji mickiewiczowskich „Mickiewicz- Turcja-Europa” jest ukazanie najważniejszych kierunków i wyników badań prowadzonych współcześnie przez literaturoznawców i historyków koncentrujących się na zagadnieniach związanych z życiem i twórczością Adama Mickiewicza.

 

Organizatorami Konferencji są Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie i Muzeum Sztuki Tureckiej i Muzułmańskiej w Stambule wraz z Instytutem Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk oraz Akademią Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora. Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Pierwsza konferencja tego cyklu odbyła się w Stambule, w dniach 24-26 listopada 2008 roku.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.