przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 26 listopada 2014

Uroczysta gala „Laur Innowacyjności 2014”

  |   Uroczysta gala „Laur Innowacyjności 2014” Uroczysta gala „Laur Innowacyjności 2014” Uroczysta gala „Laur Innowacyjności 2014” Uroczysta gala „Laur Innowacyjności 2014” Uroczysta gala „Laur Innowacyjności 2014” Uroczysta gala „Laur Innowacyjności 2014” Uroczysta gala „Laur Innowacyjności 2014” Uroczysta gala „Laur Innowacyjności 2014” Uroczysta gala „Laur Innowacyjności 2014” Uroczysta gala „Laur Innowacyjności 2014” Uroczysta gala „Laur Innowacyjności 2014”

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Dariusz Młotkiewicz oraz Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński uczestniczyli w środę w uroczystej gali konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2014”.

 

Uroczystość odbyła się w Sali Balowej Warszawskiego Domu Techniki Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie. Wzięli w niej udział przedstawiciele parlamentu, rządu, samorządu, świata nauki i biznesu. Galę poprzedziła konferencja „Innowacje warunkiem rozwoju gospodarczego Polski”.


Konkurs im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2014”, organizowany jest przez Naczelną Organizację Techniczną - Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych we współpracy z wieloma Partnerami z kraju i z zagranicy. Cieszy się on ogromną, rosnącą z roku na rok popularnością i prestiżem – jest to już jego czwarta edycja. U podstaw idei zorganizowania tego Konkursu legło przekonanie, że kluczem do rozwoju polskiej gospodarki jest rozwój innowacyjności w naszym kraju, promowanie produktów innowacyjnych i ich twórców oraz pomoc w przyspieszaniu aplikacji innowacyjnych rozwiązań.

 

W trakcie uroczystości minister Młotkiewicz został odznaczony medalem im. inż. Piotra Stanisława Drzewieckiego przyznanym przez Naczelną Organizację Techniczną za szczególne zaangażowanie w proces przywrócenia społeczeństwu unikatowego zabytku kultury materialnej,  tj. Cadillaca 355D Series 30 Fleetwood 7 Passengers Limousine, zamówionego 8 listopada 1934 roku do użytku Generalnego Inspektora Sił Zbrojnych i Ministra Spraw Wojskowych, Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, stanowiącego własność Muzeum Techniki Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie.


Cadillac Marszałka Józefa Piłsudskiego, unikatowy zabytek kultury materialnej, związany w szczególny sposób z polską historią, został odrestaurowany z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego i pokazany po raz pierwszy publicznie po odbudowie w Święto Niepodległości 11 listopada 2014 roku, w 80. rocznicę jego zamówienia. Obecnie miejscem ekspozycji samochodu jest oszklona gablota obok Belwederu przy bramie wjazdowej do Łazienek Królewskich.


 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.