przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 1 marca 2015

Uroczystości w Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”

  |   Uroczystości na warszawskich Powązkach Uroczystości na warszawskich Powązkach Uroczystości na warszawskich Powązkach Uroczystości na warszawskich Powązkach Uroczystości na warszawskich Powązkach Uroczystości na warszawskich Powązkach Uroczystości na warszawskich Powązkach Uroczystości na warszawskich Powązkach Uroczystości na warszawskich Powązkach Uroczystości na warszawskich Powązkach Uroczystości na warszawskich Powązkach Uroczystości na warszawskich Powązkach Uroczystości na warszawskich Powązkach Uroczystości na warszawskich Powązkach Uroczystości przy Pomniku ,,Żołnierzy Wyklętych” na Bemowie Uroczystości przy Pomniku ,,Żołnierzy Wyklętych” na Bemowie Uroczystości przy Pomniku ,,Żołnierzy Wyklętych” na Bemowie Uroczystości przy Pomniku ,,Żołnierzy Wyklętych” na Bemowie Uroczystości przy Pomniku ,,Żołnierzy Wyklętych” na Bemowie Uroczystości przy Pomniku ,,Żołnierzy Wyklętych” na Bemowie Uroczystości przy Pomniku ,,Żołnierzy Wyklętych” na Bemowie Uroczystości przy Pomniku ,,Żołnierzy Wyklętych” na Bemowie Uroczystości przy Pomniku ,,Żołnierzy Wyklętych” na Bemowie Uroczystości przy Pomniku ,,Żołnierzy Wyklętych” na Bemowie Uroczystości przy Pomniku ,,Żołnierzy Wyklętych” na Bemowie Uroczystości przy Pomniku ,,Żołnierzy Wyklętych” na Bemowie Wieniec od prezydenta przy tablicy na ul. Strzeleckiej 8 Wieniec od prezydenta przy tablicy na ul. Strzeleckiej 8 Wieniec od prezydenta przy tablicy na ul. Strzeleckiej 8 Wieniec od prezydenta przy tablicy na ul. Strzeleckiej 8 Wieniec od prezydenta przy tablicy na ul. Strzeleckiej 8 Wieniec od prezydenta przy tablicy na ul. Strzeleckiej 8 Wieniec od prezydenta przy tablicy na ul. Strzeleckiej 8 Złożenie wieńca pod tablicą na Rakowieckiej Złożenie wieńca pod tablicą na Rakowieckiej Złożenie wieńca pod tablicą na Rakowieckiej Złożenie wieńca pod tablicą na Rakowieckiej Złożenie wieńca pod tablicą na Rakowieckiej Złożenie wieńca pod tablicą na Rakowieckiej Złożenie wieńca pod tablicą na Rakowieckiej Złożenie wieńca pod tablicą na Rakowieckiej

W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP uczestniczyli w uroczystościach w hołdzie żołnierzom podziemia antykomunistycznego.

 

Na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach w Kwaterze ,,Ł” minister Maciej Klimczak złożył wieniec na symbolicznej mogile ofiar reżimu komunistycznego.

 

Minister Klimczak złożył także wieniec od Prezydenta RP przy tablicy upamiętniającej torturowane i pomordowane ofiary reżimu komunistycznego w kamienicy przy ul. Strzeleckiej 8 na warszawskiej Pradze.

 

Przy tablicy pamiątkowej na murze Aresztu Śledczego Warszawa-Mokotów przy ul. Rakowieckiej, upamiętniającej Polaków torturowanych i zamęczonych przez NKWD i UB w latach terroru komunistycznego, wieniec od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej złożył minister Maciej Klimczak.

 

Podczas uroczystości przy Pomniku ,,Żołnierzy Wyklętych” na warszawskim Bemowie wieniec od prezydenta złożył Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Dariusz Młotkiewicz .

 

Ponadto na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, na grobach Jerzego Ślaskiego i Adama Boryczki, wieńce od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej złożyli minister Maciej Klimczak oraz Waldemar Strzałkowski z Kancelarii Prezydenta RP.

 
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest świętem państwowym ustanowionym na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku w hołdzie bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.