przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 19 marca 2015

Minister Krzysztof H. Łaszkiewicz na wręczeniu nagród „Kryształowe serce radcy prawnego”

Minister Krzysztof H. Łaszkiewicz na wręczeniu nagród „Kryształowe serce radcy prawnego” (fot. Fot. Jacek Barcz, Krajowa Rada Ra   |   Minister Krzysztof H. Łaszkiewicz na wręczeniu nagród „Kryształowe serce radcy prawnego” (fot. Fot. Jacek Barcz, Krajowa Rada Radców Prawnych) Minister Krzysztof H. Łaszkiewicz na wręczeniu nagród „Kryształowe serce radcy prawnego” (fot. Fot. Jacek Barcz, Krajowa Rada Radców Prawnych)

Sekretarz Stanu Krzysztof Hubert Łaszkiewicz w czwartek wziął udział w uroczystości wręczenia nagród „Kryształowe serce radcy prawnego”. Wyróżnienia Krajowej Rady Radców Prawnych za szczególną działalność dobroczynną w świadczeniu pomocy otrzymało 18 radców prawnych.

 
Bezpłatna pomoc prawna w ramach usług pro bono, którą realizuje samorząd radcowski kierowana jest do najbardziej potrzebujących osób fizycznych, organizacji społecznych i instytucji.
 
Minister Łaszkiewicz w wystąpieniu, podziękował korporacji i nagrodzonym radcom prawnym za wyjątkową i szlachetną akcję oraz zaangażowanie.
 
- Pomoc prawna osobom potrzebującym pozostaje w szczególnym zainteresowaniu Prezydenta RP i jest to kwestia realizacji zasady państwa prawnego, gdzie wszyscy obywatele mają równy dostęp do korzystania z konstytucyjnej możliwości rozpatrzenia jego sprawy - powiedział minister.  
 
Podkreślił, że prezydent wspiera i angażuje się w akcję niesienia pomocy prawnej pro bono, obejmując ją honorowym patronatem.   
 
Nieodpłatna pomoc prawna jest przedmiotem dyskusji w ramach cyklu seminariów Forum Debaty Publicznej, organizowanej przez Kancelarię Prezydenta. Wydanie Zielonej Księgi na ten temat ma być źródłem inspiracji do wypracowania konkretnych rozwiązań udzielania darmowej pomocy prawnej pod auspicjami państwa.     
 
W tegorocznej, ósmej edycji „Gali serca”  Krajowa Rada Radców Prawnych wyróżniła za działania pro bono Okręgową Izbę Radców Prawnych w Lublinie, która we współpracy z pracodawcami  wspiera i podnosi biznesową  świadomość  prawną małych i średnich przedsiębiorców  oraz organizuje bezpłatne porady prawne dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. Za realizację programów edukacji prawnej pro bono wyróżniona została Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie, która prowadzi szeroką popularyzację prawa w szkołach.
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.