przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 20 marca 2015

"Tydzień z Internetem 2015" pod patronatem Prezydenta RP

  |   Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem 2015” Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem 2015” Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem 2015” Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem 2015” Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem 2015” Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem 2015” Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem 2015” Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem 2015” Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem 2015” Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem 2015” Inauguracja kampanii „Tydzień z Internetem 2015”

W Pałacu Prezydenckim Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski wziął w piątek udział w uroczystej inauguracji kampanii „Tydzień z Internetem 2015” połączonej z prezentacją działań Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych oraz finałem konkursu „[email protected]łość w sieci. Dobre praktyki”. Kampania ma pomagać w zdobywaniu i rozwijaniu umiejętności cyfrowych w społeczeństwie.

 

Jak podkreślają organizatorzy, od pierwszej edycji kampanii w 2011 r. skorzystało z niej już ponad 700 tys. osób z całej Europy, w tym 34 tys. w Polsce. W tegoroczną edycję włączyło się już ponad 200 instytucji i organizacji, m.in. biblioteki publiczne, szkoły, domy kultury i lokalne stowarzyszenia. Między 23 a 29 marca, będą one organizować spotkania przeznaczone dla trzech różnych grup wiekowych: dorosłych i seniorów, młodzieży w wieku 15-19 lat oraz dla dzieci. Różnią się one scenariuszami, ale ich wspólnym celem, jest zachęcanie do odkrywania potencjału Internetu.

 

W trakcie piątkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim, odbyło się także wręczenie nagród dla zwycięzców trzeciej edycji konkursu "[email protected]łość w sieci. Dobre Praktyki", którego beneficjentami są seniorzy. Wyróżnione zostały takie projekty jak: warsztaty filmowe "Późne debiuty", projekt z pogranicza warsztatów fotograficznych i technologicznych "Bobrowniki wczoraj i dziś", czy warsztaty dla osób starszych prowadzone przez uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebni "e-senior w ZST-u". Konkurs był organizowany przez Koalicję "[email protected]łość w sieci" i Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych (SPRUC).

 

- Chcielibyśmy przybliżyć, zwłaszcza seniorom i osobom dorosłym potencjał technologii mobilnych - tabletów i smartfonów. Młodzież, chcemy zainteresować ścieżką kariery uwzględniający rozwój technologii w branży ICT. Dzieci i młodzież, chcemy uczyć podstaw programowania - wyjaśnił Rafał Kramza, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która koordynuje polską edycję konkursu.

 

W uroczystości uczestniczył także Doradca Prezydenta RP Krzysztof Król.

 

(PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.