przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 26 marca 2015

Jubileusz 135-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu

Jubileusz 135-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu (fot. Paweł Grądzki CILP)

Minister Dariusz Młotkiewicz uczestniczył w czwartek w uroczystościach z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów oraz jubileuszu 135-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.


W uroczystej konferencji udział wzięli : premier Ewa Kopacz, minister Środowiska Maciej Grabowski oraz dyrektor generalny Lasów Państwowych Adam Wasiak. Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele samorządów, administracji rządowej, Lasów Państwowych oraz organizacji zajmujących się leśnictwem i ochroną środowiska.


Nawiązując do wypowiedzi premier Kopacz, która zapewniała, że rząd PO i PSL, nigdy nie planował i nie planuje prywatyzacji Lasów Państwowych, minister Dariusz Młotkiewicz stwierdził, że prezydent Bronisław Komorowski ze szczególną uwagą dba o trwałość Lasów Państwowych traktując je jako niezbywalną część dóbr ogólnonarodowych. W imieniu prezydenta przekazał gratulacje oraz złożył podziękowania pracownikom RDLP za osiągnięcia dla leśnictwa i wkład w rozwój gospodarki leśnej oraz działania na rzecz ochrony środowiska. Zasłużeni pracownicy RDLP odebrali z rąk ministra odznaczenia państwowe.


Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu jest najstarszą z 17 jednostek wchodzących w skład Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe. Jej początek sięga roku 1880, kiedy to na mocy decyzji cara utworzono Okręgowy Urząd Leśny w Radomiu. Dyrekcja w Radomiu obejmuje swoim zasięgiem lasy położone w 4 województwach, w większości świętokrzyskim i mazowieckim.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.