przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015

O polskiej reformy samorządowej z władzami ukraińskich miast

  |   Spotkanie z przedstawicielami ukraińskich samorządów Spotkanie z przedstawicielami ukraińskich samorządów Spotkanie z przedstawicielami ukraińskich samorządów Spotkanie z przedstawicielami ukraińskich samorządów Spotkanie z przedstawicielami ukraińskich samorządów Spotkanie z przedstawicielami ukraińskich samorządów Spotkanie z przedstawicielami ukraińskich samorządów Spotkanie z przedstawicielami ukraińskich samorządów Spotkanie z przedstawicielami ukraińskich samorządów Spotkanie z przedstawicielami ukraińskich samorządów

W poniedziałek szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski i doradca Henryk Wujec spotkali się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami ukraińskich samorządów.


Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Przygotowanie ukraińskich samorządów do wdrożenia reform decentralizacyjnych i stowarzyszenia z UE” organizowanego przez Związek Miast Polskich oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów. Głównym celem projektu jest przekazanie polskich doświadczeń związanych z tworzeniem i wdrażaniem reform decentralizacyjnych oraz absorpcji dotacji unijnych na rozwój.


Poniedziałkowa dyskusja była pierwszym punktem wizyty ukraińskich samorządowców w Polsce, podczas której odwiedzą 12 polskich miast i gmin.


W spotkaniu uczestniczyli Irina Suchovych - II Sekretarz Ambasady Ukrainy, Agnieszka Dawydzik - Dyrektor Departamentu Koordynacji Strategii i Polityk Rozwoju w Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Jan Hofmokl - Zastępca Dyrektora ds. polityki rozwojowej UE i współpracy wielostronnej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Andrzej Porawski - Dyrektor Biura Związku Miast Polskich, Renata Koźlicka-Glińska - Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Mirosław Olczak - ekspert Związku Miast Polskich.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.