przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 15 maja 2015

"Program dofinansowania miejsc pracy dla młodych - od 2016 r."

Program dofinansowania miejsc pracy dla młodych Polaków, przygotowywany przez Kancelarię Prezydenta, ruszy najprawdopodobniej od stycznia 2016 r - poinformowała w piątek w Sekretarz Stanu w KPRP Irena Wóycicka.

 

- Rozmawiamy o skali zatrudnienia 100 tys. osób rocznie - powiedziała Irena Wóycicka, która była gościem radiowej Trójki.

 

Zobacz także: "Praca dla młodych strategicznym wyzwaniem" Szczegóły programu Prezydent RP przedstawił w piątek.

 

Program będzie finansowany z Funduszu Pracy i środków europejskich.  - Możliwość uruchomienia programu wynika z tego, że Polska wyjdzie z procedury nadmiernego deficytu, i pojawią się nieduże, ale pewne możliwości zwiększenia wydatkowania pieniędzy z Funduszu Pracy. Fundusz Pracy był w pewnym sensie zablokowany, limitowany wydatkami na skutek procedury nadmiernego deficytu  - powiedziała minister.

 

Program zakłada, że państwo dofinansuje umowę o pracę przez pierwszy rok zatrudnienia młodego człowieka - pod warunkiem, że kolejny rok firma zatrudni go samodzielnie. - Program ma nie tylko pomóc zatrudniać młodych ludzi, którzy szukają zatrudnienia po raz pierwszy, ale przede wszystkim ma być konkurencją dla tzw. śmieciówek. To ma być porządne zatrudnienie, na etacie  - podkreśliła Irena Wóycicka.

 

Program będzie realizowany we współpracy prezydenta, rządu i pracodawców - dodała Irena Wóycicka. Oceniła, że takie rozwiązanie oznacza perspektywę dobrego wejścia na rynek pracy - pod warunkiem, że pracodawcy zaproponują miejsca pracy, które dają możliwość faktycznego rozwoju zawodowego.

 

Zapowiedziała, że program ruszy najprawdopodobniej od stycznia 2016 r.  (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.