Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 14 maja 2015

Spotkanie ministra Dziekońskiego z przedstawicielami zarządu firmy Raytheon

  |   Spotkanie ministra Olgierda Dziekońskiego z przedstawicielami zarządu firmy Raytheon Spotkanie ministra Olgierda Dziekońskiego z przedstawicielami zarządu firmy Raytheon Spotkanie ministra Olgierda Dziekońskiego z przedstawicielami zarządu firmy Raytheon Spotkanie ministra Olgierda Dziekońskiego z przedstawicielami zarządu firmy Raytheon Spotkanie ministra Olgierda Dziekońskiego z przedstawicielami zarządu firmy Raytheon Spotkanie ministra Olgierda Dziekońskiego z przedstawicielami zarządu firmy Raytheon

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński przyjął w czwartek przedstawicieli zarządu firmy Raytheon, którym przewodniczył prezes Thomas A. Kennedy. Firma Raytheon z siedzibą w Waltham w stanie Massachusetts, jest jednym z największych koncernów zbrojeniowych świata.

 

Podczas spotkania poruszano kwestię możliwości współpracy w tworzeniu innowacyjnych i niezawodnych rozwiązań, które będą spełniać krajowe potrzeby w zakresie bezpieczeństwa Polski. Bazą ma być polski przemysł oraz uczelnie wyższe. Firma Raytheon jest zainteresowana transferem technologii do Polski, stworzeniem zakładów produkcyjnych oraz montażowych. W 2014 roku spółka ogłosiła swoją współpracę m.in. z Bumar Elektronika (obecnie PIT-RADWAR). Przedstawiciele firmy rozumieją potrzebę zwiększania innowacyjności polskiej gospodarki, dlatego Raytheon chce angażować się w działalność, która przyczyni się do jak najlepszego postępu badań i ich komercjalizacji.

 

 

Poleć znajomemu