Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 10 czerwca 2015

X Gala Olimpiady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

  |   X Gala Olimpiady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim X Gala Olimpiady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim X Gala Olimpiady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim X Gala Olimpiady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim X Gala Olimpiady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim X Gala Olimpiady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim X Gala Olimpiady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim X Gala Olimpiady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

To wy będziecie budować kolejne lata naszej przedsiębiorczości – mówił minister Jacek Michałowski do laureatów X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Uroczysta Gala odbyła się w środę w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego.

 

Witając zgormadzonych szef Kancelarii Prezydenta w imieniu swoim i prezydenta Bronisława Komorowskiego gratulował jubileuszu 10-lecia istnienia organizatorom oraz wszystkim instytucjom, które włączyły się w organizację Olimpiady Przedsiębiorczości. Zwracając się do laureatów zaznaczył, że zostali oni wyłonieni spośród 20 tys. osób, które zgłosiły się do tegorocznej edycji.


Jacek Michałowski przypomniał, że to właśnie dzięki przedsiębiorczości Polaków nasz kraj jest wskazywany jako wzór rozwoju gospodarczego. – Wy będziecie odpowiedzialni za kolejne 25 lat – podkreślił dodając, że od obecnych na sali przyszłych biznesmenów, naukowców i polityków zależeć będzie los polskiej gospodarki. – Gospodarka przede wszystkim – zakończył minister.
 

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody zwycięzcom i laureatom oraz pamiątkowe dyplomy Partnerom Olimpiady. W spotkaniu uczestniczył także minister Olgierd Dziekoński.


Olimpiada Przedsiębiorczości organizowana jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Uczestnikami Olimpiady Przedsiębiorczości są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zakres tematyczny Olimpiady jest zgodny z podstawą programową nauczania przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych. Pierwsza edycja Olimpiady miała miejsce w roku szkolnym 2005/2006. Przystąpili do niej zawodnicy z 726 szkół. Do X edycji  zgłosiło się ponad 20 tys. zawodników z 1100 szkół.
 

Poleć znajomemu