Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 13 czerwca 2015

Minister Klimczak na gali konkursu i olimpiady historycznej

  |   Uroczystość na Zamku Królewskim w Warszawie Uroczystość na Zamku Królewskim w Warszawie Uroczystość na Zamku Królewskim w Warszawie Uroczystość na Zamku Królewskim w Warszawie Uroczystość na Zamku Królewskim w Warszawie Uroczystość na Zamku Królewskim w Warszawie Uroczystość na Zamku Królewskim w Warszawie Uroczystość na Zamku Królewskim w Warszawie Uroczystość na Zamku Królewskim w Warszawie Uroczystość na Zamku Królewskim w Warszawie Uroczystość na Zamku Królewskim w Warszawie

Minister Maciej Klimczak uczestniczył w sobotę w uroczystym wręczeniu nagród laureatom XX edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego oraz VIII olimpiady tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy".

- Dziś, w tak szybko zmieniającym się świecie, ten kodeks wartości, jaki czerpiemy ze znajomości historii Polski może być dla nas ważnym drogowskazem. Ponieważ nasza historia jest absolutnie doświadczeniem pozytywnym, będącym dla nas wszystkich źródłem dumy. Polska ma po prostu piękną historię, pełną wyjątkowych postaci i niezwykłych czynów, których dokonywali ludzie wolni i zarazem oddani swemu krajowi i swoim rodakom - podkreślił w swoim przemówieniu minister Maciej Klimczak.

W konkursie oraz olimpiadzie bierze udział co roku ok. 20 tysięcy uczniów z całej Polski. Spośród nich zostaje wyłonionych ok. 120 laureatów.

Uroczysta Gala finałowa odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Poleć znajomemu