przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 11 czerwca 2015

Finał XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na sukces”

  |   Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces" Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces" Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces" Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces" Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces" Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces" Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces" Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces" Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces" Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces" Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces" Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces" Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces" Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces"

W czwartek odbył się w Pałacu Prezydenckim z udziałem ministra Dariusz Młotkiewicza finał XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na sukces” – przedsiębiorczość na obszarach wiejskich. Konkurs pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego organizowany jest przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

 

W tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu jury wybrało 15 przedsięwzięć w 4 kategoriach: rodzinnej, zespołowej, inicjatyw na rzecz rozwoju społeczności lokalnych oraz przedsięwzięć zrealizowanych przez kobiety.

 

W swoim wystąpieniu minister Dariusz Młotkiewicz podkreślił znaczenie popularyzowania i wspierania przedsiębiorczości wśród mieszkańców wsi oraz małych miejscowości. Kancelaria Prezydenta RP, doceniając rolę tych inicjatyw podejmowała tą tematykę w ramach Forum Debaty Publicznej oraz specjalnych paneli eksperckich. Laureaci konkursu odebrali z rąk ministra Dariusza Młotkiewicza oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zofii Szalczyk, a także Dyrektora Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Pana Bernarda Muchy nagrody oraz wyróżnienia.

    

Podjęta przed piętnastoma laty inicjatywa przynosi wyjątkowo korzystne efekty. Konkurs jest sprawdzonym pomysłem promowania ludzi i inicjatyw. Dzięki takim ludziom zmieniają się obszary wiejskie, miasteczka i wsie. Podnosi się jednocześnie standard życia lokalnych społeczności. Wiele z tych działań zostało zrealizowanych również dzięki środkom pochodzącym z mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej.  

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.