przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 10 stycznia 2012

Spotkanie z Wiceprezesem Wykonawczym Bank of America Merrill Lynch

Spotkanie ministra Dziekońskiego z Wiceprezesem Wykonawczym Bank of America Merrill Lynch   |   Spotkanie ministra Dziekońskiego z Wiceprezesem Wykonawczym Bank of America Merrill Lynch Spotkanie ministra Dziekońskiego z Wiceprezesem Wykonawczym Bank of America Merrill Lynch

10 stycznia 2012 r. minister Olgierd Dziekoński gościł w Pałacu Prezydenckim Jamesa Quigley’a, Wiceprezesa Wykonawczego Bank of America Merrill Lynch (BofA ML) ds. międzynarodowej bankowości inwestycyjnej i korporacji (Executive Vice Chairman of International Corporate &Investment Banking), który przebywał z wizytą w Polsce. Spotkanie dotyczyło planów ekspansji działalności BofA ML na polskim rynku, w szczególności w obszarze finansowania infrastruktury i energetyki.


James Quigley przedstawił swoją ocenę sytuacji na międzynarodowych rynkach finansowych i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, podkreślając mocne fundamenty polskiej gospodarki dla działalności banku i globalnych korporacji, takie jak młoda demografia, płynny i duży rynek kapitałowy, najwyższy w regionie wzrost gospodarczy oraz idealna lokalizacja. W dyskusji dotyczącej perspektywy rozwoju polskiej gospodarki z punktu widzenia finansistów z Wall Street Wiceprezes Wykonawczy Bank of America Merrill Lynch podkreślił, że czynniki generujące ryzyko dla polskiej gospodarki są przede wszystkim zewnętrzne – kryzys w strefie euro i utrzymującą się niepewność na globalnym rynku finansowym ograniczająca inwestycje na świecie i wzrost gospodarczy.


W spotkaniu brali również udział Doradca Prezydenta RP prof. Jerzy Osiatyński oraz przedstawiciele BofA ML, w tym Dyrektor BofA ML na Polskę Michał Krupiński. Bank of America Merrill Lynch jest jedną z największych na świecie instytucji finansowych pod względem bilansu.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.