przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 2 marca 2012

Spotkanie ministra Młotkiewicza z prezesem „Integracji”

O niwelowaniu barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych w budynku Pałacu Prezydenckiego rozmawiał w piątek Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Dariusz Młotkiewicz z Prezesem Fundacji „Integracja” Piotrem Pawłowskim. Tematem rozmowy była potencjalna współpraca między Kancelarią Prezydenta RP i Fundacją w tym zakresie.

 

Dariusz Młotkiewicz poinformował o działaniach Kancelarii Prezydenta RP podejmowanych w celu likwidacji barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, m.in. pokazał przebudowaną w ubiegłym roku toaletę - dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych znajdującą się przy wejściu dla gości w skrzydle południowym Pałacu Prezydenckiego.

 

Prezes „Integracji” wyraził uznanie dla ostatnich inwestycji w zakresie polepszenia komfortu osób z niepełnosprawnością przybywających do Pałacu Prezydenckiego. Uczestnicy spotkania zgodnie przyznali, że z uwagi na wyjątkowy charakter obiektu Pałacu Prezydenckiego należy podejmować dalsze działania zmierzające do praktycznej realizacji podstawowego przestrzennego warunku demokracji, tj. powszechnej dostępności.

 

Misją Fundacji „Integracja” jest poprawa sytuacji osób z niepełnosprawnością, kształtowanie świadomości obywatelskiej, działanie na rzecz wyrównywania szans oraz integracji społecznej.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.