przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 18 czerwca 2012

Seminarium o polityce prorodzinnej z udziałem minister Wóycickiej

Minister Irena Wóycicka

W poniedziałek Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Irena Wóycicka wzięła udział w seminarium zatytułowanym „Reforma emerytalna jako element polityki na rzecz rodziny”. Seminarium zainaugurowało cykl spotkań „Teraz rodzina” organizowanych przez Obserwatorium Rodzinne oraz Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

 

Minister Wóycicka dziękując za zaproszenie, podkreśliła, że polityka rodzinna powinna odpowiadać na różne wybory rodzin i być elastyczna, dostosowana do różnorodnych potrzeb. Zwróciła uwagę, że Polacy są niezwykle przywiązani do wartości rodzinnych, a ich preferencje dotyczące dzietności są znacznie wyższe niż rzeczywiste statystyki. Pozostawia to znaczące pole do interwencji polityki rodzinnej i działań na rzecz likwidacji barier dla rodzin, w podejmowaniu decyzji o odpowiedzialnym rodzicielstwie. Istotną kwestią w tej problematyce jest godzenie ról zawodowych i rodzicielskich. Minister Wóycicka zapewniła, że kwestie te są i będą w najbliższym czasie przedmiotem debaty w Kancelarii Prezydenta RP.

 

W seminarium wzięli udział m.in. Zbigniew Derdziuk, Prezes ZUS, dr Agnieszka Chłoń-Domińczak, Instytut Statystyki i Demografii SGH, oraz Maciej Strzembosz, scenarzysta i producent.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.