przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 21 czerwca 2012

Minister Rybicki na gali finałowej „Młody innowator”

  |   Minister Sławomir Rybicki na gali finałowej „Młody innowator” Minister Sławomir Rybicki na gali finałowej „Młody innowator” Minister Sławomir Rybicki na gali finałowej „Młody innowator” Minister Sławomir Rybicki na gali finałowej „Młody innowator” Minister Sławomir Rybicki na gali finałowej „Młody innowator” Minister Sławomir Rybicki na gali finałowej „Młody innowator”

W czwartek odbyła się gala finałowa V edycji ogólnopolskiego konkursu o tytuł „Młodego Innowatora”. Podczas uroczystości minister Sławomir Rybicki odczytał list prezydenta Bronisława Komorowskiego skierowany do laureatów konkursu oraz wręczył dyplomy.

 

Prezydent w liście wyraził uznanie dla prezentowanej przez uczestników konkursu pasji zmieniania świata. - Z wielkim uznaniem myślę o Waszych talentach; o wiedzy, przedsiębiorczości i wytrwałości, jakimi się wykazaliście. Cieszę się również, że rozumiecie, jak ważna dla powodzenia Waszych projektów okazała się praca zespołowa,  że potrafiliście korzystać z inspiracji doświadczonych nauczycieli i w gronie kolegów łączyć wysiłki dla wspólnego celu. Te umiejętności współcześni socjologowie i ekonomiści nazywają kapitałem społecznym. To właśnie one – obok indywidualnych zdolności wynalazców – prowadzą do wielkich, przełomowych sukcesów.

 

Prezydent napisał także słowa podziękowania dla nauczycieli laureatów i organizatorów konkursu, „którzy rozwijają w uczniach pasję twórczego myślenia i samodzielnego podejmowania wyzwań.”

 

Gala finałowa odbyła się w Warszawskim Domu Technika NOT w Warszawie. W uroczystości udział wzięli między innymi: z ramienia organizatorów Prezes FSNT-NOT Ewa Mańkiewicz-Cudny, Prezes Urzędu Patentowego RP dr Alicja Adamczyk, Prezes Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów dr hab. Michał Szota.

 

Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Ma on na celu wspieranie innowacyjności wśród młodzieży szkolnej, kształcenie umiejętności wykorzystywania posiadanej wiedzy w praktyce, rozwój pomysłowości i zaradności, rozwój wiary we własne możliwości.

 

Do finału V edycji Konkursu zakwalifikowało się 122 uczniów z 35 szkół z całej Polski. Spośród nich wyłoniono 27 laureatów: Uhonorowano również 14 nauczycieli, jako opiekunów merytorycznych nagrodzonych projektów.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.