przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 28 czerwca 2012

Finał konkursu „Sposób na Sukces”

  |   Z udziałem ministra Dariusza Młotkiewicza w Pałacu Prezydenckim odbył się finał XII edycji konkursu "Sposób na Sukces" Z udziałem ministra Dariusza Młotkiewicza w Pałacu Prezydenckim odbył się finał XII edycji konkursu "Sposób na Sukces" Z udziałem ministra Dariusza Młotkiewicza w Pałacu Prezydenckim odbył się finał XII edycji konkursu "Sposób na Sukces"

Z udziałem Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Dariusza Młotkiewicza w Pałacu Prezydenckim odbył się finał XII edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces".  - To bardzo ważny konkurs - podkreślał minister podczas czwartkowej uroczystości.

 

Dariusz Młotkiewicz w imieniu Prezydenta RP i własnym gratulował nagrodzonym sukcesów i życzył kolejnych osiągnięć. Wskazywał, że Bronisław Komorowski przywiązuje bardzo duże znaczenie do problemów obszarów wiejskich, a w Pałacu Prezydenckim organizowane są debaty dotyczące m.in. modernizacji wsi i jej przyszłości.

 

Minister wskazywał na zwiększającą się liczbę osób mieszkających na wsi, a jednocześnie coraz mniejszą liczbę osób utrzymujących  się z rolnictwa.  I dlatego - powiedział - to właśnie m.in. finaliści i uczestnicy konkursu "Sposób na Sukces" mają ogromny wpływ na tworzenie nowych miejsc pracy, nowych aktywności na obszarach wiejskich, a tym samym nowych szans. - To bardzo istotne - zaznaczył.

 

Laureaci i wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali listy gratulacyjne Prezydenta RP, dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe.

 

Konkurs ma na celu promowanie rozwoju przedsiębiorczości, w tym pozarolniczych przedsięwzięć tworzących nowe miejsca pracy, na obszarach wiejskich i w miastach do 20 tysięcy mieszkańców, aktywizację gospodarczą mieszkańców wsi, upowszechnianie informacji o wyróżnionych przedsięwzięciach gospodarczych, upowszechnianie wiedzy o sposobach pozyskiwania środków na dofinansowanie przedsięwzięć gospodarczych, wymianę doświadczeń i współpracę pomiędzy uczestnikami konkursu, promocję przedsięwzięć realizowanych w ramach inicjatywy Leader, promocję przedsięwzięć realizowanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

 

Konkurs "Sposób na Sukces" powstał z inicjatywy Centrum Doradztwa Rolniczego w 2000 roku i od tej pory jest przeprowadzany corocznie. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Prezydent RP.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.