przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 27 lipca 2012

Program "Nowoczesny Patriotyzm" - udział ministra Klimczaka

Program   |   Program "Nowoczesny Patriotyzm" z udziałem ministra Macieja Klimczaka (fot. Łukasz Stypuła) Program "Nowoczesny Patriotyzm" z udziałem ministra Macieja Klimczaka (fot. Łukasz Stypuła) Program "Nowoczesny Patriotyzm" z udziałem ministra Macieja Klimczaka (fot. Łukasz Stypuła) Program "Nowoczesny Patriotyzm" z udziałem ministra Macieja Klimczaka (fot. Łukasz Stypuła)

Minister Maciej Klimczak spotkał się w piątek w Idzbarku (województwo warmińsko-mazurskie) w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym z dziećmi i młodzieżą – uczestnikami programu "Nowoczesny Patriotyzm".

 

Podczas spotkania minister Klimczak dzielił się swoim doświadczeniem zdobytym w pracy administracyjno-rządowej podczas pełnienia obowiązków m.in. Głównego Konserwatora Zabytków, Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej na Łotwie oraz Podsekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu przedstawiła rezultaty trwających cztery dni warsztatów w ramach programu "Nowoczesny Patriotyzm".

 

- Mamy do czynienia z dziećmi i młodzieżą wychowaną  już w wolnej Polsce. Ci młodzi ludzie zupełnie inaczej patrzą na rzeczywistość, widzą ją z zupełnie innej perspektywy. Jest to dla mnie bardzo pouczające. Mamy do czynienia z generacją, która może być przyszłością Polski. To są nie tylko przyszli wójtowie, ale także ministrowie i premierzy. Wychowujmy ich w aktywności, odpowiedzialności i zdolności do rozwiązywania problemów - mówił minister Klimczak.


Zespół Szkolno-Przedszkolny (liczący niewiele ponad 70 uczniów) funkcjonuje od 1 września 2008 roku i jest prowadzony przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Idzbark - Moja Ojczyzna". Szkoła uczestniczy w projekcie "Nowoczesny Patriotyzm" realizowanym przez Fundację Rozwoju Wolontariatu we współpracy z Kancelarią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Zobacz także: Udział Jana Lityńskiego w akcji "Nowoczesny Patriotyzm”

 

Projekt objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Celem projektu jest między innymi upowszechnianie wiedzy o patriotyzmie, kształtowanie postaw dzieci i młodzieży oraz poznawanie lokalnych tradycji patriotycznych.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.