Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 28 lipca 2012

Udział ministra Rybickiego w Finale Marszu Bałtyckiego

  |   Minister Sławomir Rybicki uczestniczył w ostatnim etapie Marszu Bałtyckiego na Helu. Fot. Agnieszka Wieczorek/Fundacja Nasza Ziemia Minister Sławomir Rybicki uczestniczył w ostatnim etapie Marszu Bałtyckiego na Helu. Fot. Agnieszka Wieczorek/Fundacja Nasza Ziemia Minister Sławomir Rybicki uczestniczył w ostatnim etapie Marszu Bałtyckiego na Helu. Fot.Agnieszka Wieczorek/Fundacja Nasza Ziemia

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Sławomir Rybicki uczestniczył w ostatnim etapie Marszu Bałtyckiego na Helu oraz wziął udział w podsumowaniu projektu. Podczas sobotnich uroczystości kończących Marsz Bałtycki minister odczytał list Prezydenta RP.

 

Zobacz także: List prezydenta z okazji Finału Marszu Bałtyckiego

 

Celem Marszu Bałtyckiego było zwrócenie uwagi opinii społecznej na problemy ochrony Morza Bałtyckiego i potrzebę kształtowania polityki wykorzystania jego naturalnych zasobów.
 

Marsz rozpoczął się 16 lipca w Międzyzdrojach. Przez dwa tygodnie jego uczestnicy przeszli plażami 310 km, monitorując stan środowiska naturalnego wybrzeża oraz infrastruktury służącej utrzymaniu czystości plaż i wód Bałtyku. Tak, jak co roku w Międzynarodowym Sprzątaniu Bałtyku wzięli udział przedstawiciele państw nadbałtyckich.
 

Marsz zakończył się 28 lipca 2012 roku na terenie Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego.
 

W wydarzeniu na Helu uczestniczyli m.in. Beata Jaczewska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, przedstawiciele Parlamentu, miast i gmin nadbałtyckich zaangażowanych w realizację projektu, pracownicy parków nadmorskich, ekolodzy z organizacji pozarządowych „Ocean 2012”oraz pracownicy naukowych Stacji Morskich w Międzyzdrojach i na Helu.


Organizatorem Marszu Bałtyckiego była Fundacja Nasza Ziemia. Marsz był jednym z głównych wydarzeń tegorocznej edycji Międzynarodowego Sprzątania Bałtyku i Sprzątania Świata odbywającego się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

 

Poleć znajomemu