przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 11 sierpnia 2012

Rozmowa z Szefem BBN w TVN24 w programie "Horyzont"

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Stanisław Koziej

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Stanisław Koziej

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Stanisław Koziej był gościem Macieja Wierzyńskiego w sobotnim programie "Horyzont" na antenie telewizji TVN24. Rozmowa dotyczyła systemu obrony przeciwrakietowej.

 

Szef BBN wyjaśnił, że system natowski obrony przeciwrakietowej będzie składał się z poszczególnych narodowych wkładów, które będą stanowiły swojego rodzaju sieć obrony przeciwrakietowej na kontynencie europejskim. Dodał, że tarcza amerykańska jest szerszym pojęciem, gdyż obejmuje zarówno włączony do NATO segment europejski, jak i jej strategiczne elementy składowe na terytorium Stanów Zjednoczonych. Strukturą spinającą poszczególne komponenty narodowe w spójną całość sojuszniczą będzie system dowodzenia, łączności, wykrywania, naprowadzania, natomiast narodowe będą przede wszystkim podsystemy zwalczania, czyli środki przeciwrakietowe i przeciwlotnicze.

Wyjaśnił, że nie ma czegoś takiego, jak obrona przeciwrakietowa NATO bez systemów narodowych, ponad nimi. Poszczególne państwa mają swoje własne środki o różnym charakterze, właściwościach, składzie, wielkości, które tak jak w innych dziedzinach i sferach działania wojskowego NATO, będą działać wedle jednolitej doktryny sojuszniczej i ustalonych wspólnie zasad operacyjnych.

 

Czytaj więcej na stronie BBN.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.