przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 25 sierpnia 2012

Minister Klimczak wręczył odnaczenia państwowe w Chicago

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych w Chicago

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych w Chicago

Podczas spotkania z przedstawicielami Polonii, które odbyło się 25 sierpnia w Konsulacie Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago minister Maciej Klimczak wręczył nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego odznaczenia państwowe.

 

Odznaczenia otrzymali:

 

 

Walter Włodzimierz Klonowski – obywatel Rzeczypospolitej Polskiej i USA - Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej - za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz dokumentowania i popularyzowania polskiej historii

 

 

Henryk Kołodynski – obywatel USA - Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej - za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność polonijną i kombatancką.

 

 

Mirosław Niedziński – obywatel Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkały w USA - Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej - za wybitne zasługi w rozwijaniu współpracy pomiędzy polonijnymi organizacjami technicznymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki i Kanadzie, za popularyzowanie polskiej myśli technicznej.

 

 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Polonii z Chicago oraz uczestnicy konferencji Quo Vadis Chicago 2012. W spotkaniu wziął także udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Janusz Cisek.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.