przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 2 września 2012

XVII Śląska Gala BCC w Promnicach

Minister Olgierd Dziekoński

W pierwszą niedzielę września odbyła się w Promnicach Śląska Gala BCC. To najbardziej prestiżowe przedsięwzięcie regionalne. Gromadzi największą liczbę przedsiębiorców z tego regionu oraz osoby z kręgu kultury, środowisk opiniotwórczych, polityki oraz przedstawicieli wielu organizacji gospodarczych ze Śląska. Wśród gości byli m.in.: Sekretarz Stanu w KPRP Olgierd Dziekoński, min. Bernard Błaszczyk, poseł Tomasz Tomczykiewicz, Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk, Przewodniczący Sejmiku Śląskiego Bogusław Śmigielski oraz prezes Business Centre Club Marek Goliszewski.

 

Na tegorocznej Śląskiej Gali BCC zostały wręczone odznaczenia państwowe. W imieniu Prezydenta RP wręczał je minister Olgierd Dziekoński wraz z Wojewodą Zygmuntem Łukaszczykiem. Złote i Srebrne Krzyże Zasługi zostały wręczone członkom BCC za zasługi w działalności społecznej
i charytatywnej.

 

Tak jak co roku, podczas części oficjalnej, przyznane zostały statuetki w konkursie „Cezar Śląskiego Biznesu” oraz diamenty do statuetek tym, którzy utrzymali lub umocnili swoją wysoką pozycję na rynku polskim. Wręczono również Statuetkę Specjalną Panu Wojewodzie Śląskiemu Zygmuntowi Łukaszczykowi.

 

Osobom, które cieszą się autorytetem środowisk gospodarczych, które swoimi działaniami przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości, a także działają na rzecz regionu, BCC – na wniosek Loży – przyznaje Członkostwo Honorowe. W tym roku podczas Gali Członkostwo odebrał dr n. med. Jan Sarna oraz prof. Marian Oslislo.

 

Z rąk ministra Olgierda Dziekońskiego i Wojewody Śląskiego Zygmunta Łukaszczyka odznaczenia otrzymali:

 

Stefan Dzienniak – Złoty Krzyż Zasługi

Tomasz Joachimiak – Złoty Krzyż Zasługi

Adam Kołodziejski – Złoty Krzyż Zasługi

Lucjan Pilśniak – Złoty Krzyż Zasługi

Artur Tomasik – Złoty Krzyż Zasługi

Janusz Specjał – Srebrny Krzyż Zasługi

Tomasz Tyc – Srebrny Krzyż Zasługi.

 
 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.