przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 13 września 2012

Minister Łaszkiewicz w ramach programu "Nowoczesny Patriotyzm"

  |   Spotkanie ministra Krzysztofa Huberta Łaszkiewicza z uczniami szkoły w Żelkowie Kolonii, Fot. Łukasz Stypuła Spotkanie ministra Krzysztofa Huberta Łaszkiewicza z uczniami szkoły w Żelkowie Kolonii, Fot. Łukasz Stypuła Spotkanie ministra Krzysztofa Huberta Łaszkiewicza z uczniami szkoły w Żelkowie Kolonii, Fot. Łukasz Stypuła Spotkanie ministra Krzysztofa Huberta Łaszkiewicza z uczniami szkoły w Żelkowie Kolonii, Fot. Łukasz Stypuła Spotkanie ministra Krzysztofa Huberta Łaszkiewicza z uczniami szkoły w Żelkowie Kolonii, Fot. Łukasz Stypuła

W czwartek, w ramach programu "Nowoczesny Patriotyzm", minister Krzysztof Hubert Łaszkiewicz spotkał się z uczniami szkoły w Żelkowie Kolonii, niedaleko Siedlec.


Jako Honorowy Wolontariusz rozmawiał z młodzieżą o tym, jak rozumieją dziś pojęcie patriotyzmu. Prezentując prace plastyczne uczniowie pokazali, że patriotą można być na wielu płaszczyznach. To nie tylko poczucie tożsamości narodowej, używanie symboli narodowych czy duma z naszej historii i radość z obchodzenia świąt narodowych. Dla nich nowoczesny patriotyzm to przede wszystkim aktywne uczestnictwo w życiu lokalnej społeczności, wspieranie rodzimej produkcji, ale także reprezentowanie kraju za granicą, na przykład w zawodach sportowych.
 

- Jestem bardzo mile zaskoczony, że dzisiejsza młodzież tak dojrzale i wszechstronnie rozumie wartość, jaką jest patriotyzm i umie przenieść to na grunt teraźniejszości - powiedział minister Łaszkiewicz.


- A szczególnie doceniam fakt, że widzicie potrzebę kształtowania właściwych postaw obywatelskich, w tym tak ważną, jaką jest poszanowanie prawa- zaznaczył minister.


W trakcie spotkania minister uczestniczył w zabawach i konkursie na temat wiedzy o społeczeństwie, uczniowie przedstawili również historię swojej miejscowości oraz pomysły na jej przyszły rozwój. Odpowiadając na pytania uczniów minister mówił jakie obowiązki spoczywają na Prezydencie RP i czym zajmuje się minister w Kancelarii Prezydenta.

 

Zobacz także: Program "Nowoczesny Patriotyzm" - spotkanie Szefa Kancelarii Prezydenta z młodzieżą Minister Olgierd Dziekoński w ramach programu "Nowoczesny Patriotyzm" Spotkanie ministra Rybickiego w ramach programu "Nowoczesny Patriotyzm"  Program „ Nowoczesny Patriotyzm” realizowany jest przez Fundację Rozwoju Wolontariatu pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Celem programu jest przede wszystkim upowszechnianie wiedzy o patriotyzmie i poznawanie lokalnych tradycji. W trakcie pilotażowego projektu wolontariusze prowadzą zajęcia edukacyjne w kilkunastu wybranych szkołach w Polsce.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.