przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 27 września 2012

Minister Dziekoński na Samorządowym Kongresie Oświaty

  |   Minister Olgierd Dziekoński na Samorządowym Kongresie Oświaty w Warszawie. Fot. Piotr Bączkiewicz / Związek Gmin Wiejskich RP Minister Olgierd Dziekoński na Samorządowym Kongresie Oświaty w Warszawie. Fot. Piotr Bączkiewicz / Związek Gmin Wiejskich RP Minister Olgierd Dziekoński na Samorządowym Kongresie Oświaty w Warszawie. Fot. Piotr Bączkiewicz / Związek Gmin Wiejskich RP

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński uczestniczył w dniach 26 i 27 września w Samorządowym Kongresie Oświaty w Warszawie.  Podczas Kongresu przedstawiciele ponad 700 samorządów z całego kraju rozmawiali o propozycjach zmian w prawie oświatowym.

 

Minister Dziekoński uczestniczył w panelach „Wyzwanie dla rozwoju kraju - nowoczesne szkolnictwo zawodowe” oraz „Rola nowoczesnych technologii w podnoszeniu jakości nauczania”.
 

Samorządowcy uczestniczyli w trzech debatach panelowych. Rozmawiali o Karcie Nauczyciela, organizacji i zarządzaniu oświatą, szkolnictwie zawodowym i roli nowoczesnych technologii w podnoszeniu jakości nauczania a także o aktywnym porozumieniu: obywatel - samorząd.


W czwartek samorządowcy spotkali się w Sali Kongresowej. Przedstawicielom rządu przedstawili propozycje zmian legislacyjnych oraz warunki niezbędne do skutecznej realizacji zadań oświatowych. Odbyła się też debata byłych ministrów oświaty o tym jak, samorządy mogą działać na rzecz lepszej oświaty.
 

Została też podsumowana kampania Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej (Stawka większa niż 8 mld). Pod projektem ustawy o dochodach JST podpisy złożyło już ponad 200 tysięcy mieszkańców gmin wiejskich, dużych i małych miast.
 

W Kongresie uczestniczył również Doradca Prezydenta RP prof. Michał Kulesza.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.