przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 9 października 2012

Szef BBN rozmawiał z ekspertami o obronie przeciwrakietowej

Szef BBN Stanisław Koziej rozmawiał z ekspertami o obronie przeciwrakietowej. Fot. BBN

Szef BBN Stanisław Koziej rozmawiał z ekspertami o obronie przeciwrakietowej. Fot. BBN

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej rozpoczął cykl spotkań z ekspertami z dziedziny bezpieczeństwa. Tematem pierwszej debaty, przeprowadzonej w poniedziałek była koncepcja obrony przeciwrakietowej.

 

Ideą spotkań jest maksymalne przybliżenie, wyjaśnianie i publiczna dyskusja o sprawach bezpieczeństwa. Z deklaracji Szefa BBN wynika, że – z wyjątkiem kwestii niejawnych - powinny to być w większości sprawy rozstrzygane przy otwartej kurtynie.

 

- Skończyliśmy Strategiczny Przegląd Bezpieczeństwa Narodowego. Nadchodzi czas poważnych projektów modernizacyjnych w systemie bezpieczeństwa narodowego. Bezpieczeństwo jest dzisiaj wielopodmiotowe. To już nie jest enklawa zamknięta wewnątrz jednego czy dwóch tematów, jak było kiedyś. Jeszcze do niedawna MON czy MSW decydowały o realizacji zadań w obszarze bezpieczeństwa. Dziś bezpieczeństwo jest własnością publiczną, jest kategorią otwartą. Bez udziału wszystkich instytucji i obywateli nie można budować bezpieczeństwa. Stąd ogromne znaczenie prowadzenia edukacji na rzecz bezpieczeństwa. To jeden z wniosków z SPBN – uważa minister S. Koziej.
 

Czytaj więcej na stronie BBN.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.