przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 18 października 2012

Min. Dziekoński: Chiński rynek ważny dla Polski

Minister Olgierd Dziekoński wziął udział w Międzynarodowym Forum dotyczącym współpracy gospodarczej Grupy Wyszehradzkiej i Chin   |   Minister Olgierd Dziekoński wziął udział w Międzynarodowym Forum dotyczącym współpracy gospodarczej Grupy Wyszehradzkiej i Chin Minister Olgierd Dziekoński wziął udział w Międzynarodowym Forum dotyczącym współpracy gospodarczej Grupy Wyszehradzkiej i Chin Minister Olgierd Dziekoński wziął udział w Międzynarodowym Forum dotyczącym współpracy gospodarczej Grupy Wyszehradzkiej-Chiny Minister Olgierd Dziekoński wziął udział w Międzynarodowym Forum dotyczącym współpracy gospodarczej Grupy Wyszehradzkiej i Chin Minister Olgierd Dziekoński wziął udział w Międzynarodowym Forum dotyczącym współpracy gospodarczej Grupy Wyszehradzkiej i Chin Minister Olgierd Dziekoński wziął udział w Międzynarodowym Forum dotyczącym współpracy gospodarczej Grupy Wyszehradzkiej i Chin Minister Olgierd Dziekoński wziął udział w Międzynarodowym Forum dotyczącym współpracy gospodarczej Grupy Wyszehradzkiej i Chin

Chiński rynek jest bardzo ważny dla Polski, mamy nadzieję na poprawę bilansu handlowego i wzrost naszego eksportu - powiedział w czwartek Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński podczas otwarcia forum poświęconego inwestowaniu w Chinach.

 

Minister wziął w czwartek udział w Międzynarodowym Forum pt. "Własność intelektualna a biznes – Forum małych i średnich przedsiębiorstw państw Grupy Wyszehradzkiej – Chiny. Jak skutecznie prowadzić działalność gospodarczą i inwestycyjną na rynku chińskim".

 

Forum zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Minister Dziekoński odczytał list Prezydenta RP skierowany do uczestników i organizatorów Forum.

 

Zobacz także: List prezydenta na Forum nt. współpracy Grupy Wyszehradzkiej i Chin Prezydent podkreślił w liście, że Forum ma służyć przybliżeniu współczesnego oblicza Chin i pozwolić na zapoznanie się ze specyfiką rynku chińskiego, zwłaszcza jeśli chodzi o obowiązujące tam regulacje, dotyczące ochrony własności intelektualnej. - To ważny obszar wiedzy, niezbędnej dla wszystkich, którzy pragną podejmować w Chinach działalność gospodarczą czy inwestycyjną. Jestem pewien, że ta prezentacja mechanizmów gospodarki Chin będzie wartościowym przekazem dla naszych przedsiębiorców i przyczyni się do pogłębienia wzajemnych kontaktów ekonomicznych - zaznaczył Bronisław Komorowski.

 

Minister Dziekoński ocenił w rozmowie z PAP, że dynamika wzrostu eksportu jest większa niż dynamika wzrostu importu z Chin. - To dobry sygnał. I dlatego każde działanie, również takie jak misje gospodarcze, wspólne fora gospodarcze i dzisiejsza konferencja poświęcona własności intelektualnej, są bardzo ważne - powiedział.

 

Olgierd Dziekoński dodał, że w przyszłym roku w Polsce odbędzie się forum polskich i chińskich regionów, adresowane m.in. do małych i średnich przedsiębiorstw, co będzie doskonałą okazją do gospodarczych kontaktów.

 

Głównym inicjatorem Forum był Urząd Patentowy RP, we współpracy z Narodowym Urzędem Własności Intelektualnej CHRL (SIPO). Spotkanie miało na celu przybliżenie przedsiębiorcom oraz instytucjom okołobiznesowym państw Grupy Wyszehradzkiej problematyki funkcjonowania na rynku chińskim w kontekście prawa własności intelektualnej, a w szczególności własności przemysłowej.

(inf. własna, PAP)

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.