przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 8 listopada 2012

Upadek Żelaznej Kurtyny upamiętniony w wystawach online

  |   Uroczystość inauguracji wystaw online przygotowanych przez Muzeum Historii Polski i Google Uroczystość inauguracji wystaw online przygotowanych przez Muzeum Historii Polski i Google Uroczystość inauguracji wystaw online przygotowanych przez Muzeum Historii Polski i Google Uroczystość inauguracji wystaw online przygotowanych przez Muzeum Historii Polski i Google Uroczystość inauguracji wystaw online przygotowanych przez Muzeum Historii Polski i Google Uroczystość inauguracji wystaw online przygotowanych przez Muzeum Historii Polski i Google Uroczystość inauguracji wystaw online przygotowanych przez Muzeum Historii Polski i Google

Muzeum Historii Polski i Google udostępniły dwie wystawy internetowe dotyczące Solidarności i zapoczątkowanej przez Polskę transformacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas uroczystej inauguracji w Pałacu Staszica Kancelarię Prezydenta reprezentował minister Maciej Klimczak i doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz.

Wystawa Solidarność i upadek Żelaznej Kurtyny to oparta na ikonografii relacja o historii oporu przeciwko komunizmowi w Polsce, powstaniu Solidarności i impulsie, jaki oddolne polskie ruchy społeczne dały innym narodom za Żelazną Kurtyną do odzyskania wolności.

Druga wystawa, Rozdzieleni przez historię (1939-1989), to wspomnienia osób rozdzielonych przez II wojnę światową i epokę komunizmu. Cztery historie polskich rodzin ukazują różne koleje losów z czasów wojny i okupacji, obrazują doświadczenie rozłąki, strachu, cierpienia, ale też nadziei, tęsknoty i siły przetrwania.

Ekspozycje dostępne są na stronach Google Cultural Institute w sekcji Upadek Żelaznej Kurtyny (google.com/culturalinstitute).
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.