przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 20 listopada 2012

Minister Dziekoński w Facebook, US-Poland Innovation Hub i I/O ventures

Minister Dziekoński w Facebook, US-Poland Innovation Hub i I/O ventures   |   Minister Dziekoński w Facebook, US-Poland Innovation Hub i I/O ventures Minister Dziekoński w Facebook, US-Poland Innovation Hub i I/O ventures

Podczas wizyty w Dolinie Krzemowej, Minister Dziekoński w dniach 16-17 listopada br. odwiedził siedziby Facebook oraz akceleratorów start-up US-Poland Innovation Hub oraz I/O ventures.

 

Spotkanie w Facebook z zespołem Global Communications & Public Policy dotyczyło globalnego rozwoju Facebook i możliwości budowy relacji pomiędzy najpopularniejszą platformą społecznościową na świecie a polskimi firmami, społeczeństwem i administracją publiczną w innowacyjnych inicjatywach podejmowanych przez Facebook.


Wizyta w I/O ventures umożliwiła poznanie modelu funkcjonowania jednego z najbardziej innowacyjnych akceleratorów start-upów w USA dla zespołów założycieli start-upów z sektora nowych technologii mobilnych i online.

Wizyta w USPTC US-Poland Innovation Hub pozwoliła zaznajomić się z sposobem funkcjonowania pierwszego oddolnie prowadzonego polskiego akceleratora w Dolinie Krzemowej, który rozpoczął już implementację pierwszej edycji globalizacji polskich start-upów high-tech w Dolinie Krzemowej. Była to okazja do podjęcia dyskusji nad modelami funkcjonowania innych akceleratorów i instytucji wsparcia innych państw UE aktualnie obecnych w Dolinie Krzemowej. Polska, wzorem innych państw UE, ma duże możliwości wzmocnienia obecności polskich innowacyjnych spółek na globalnych rynkach dzięki rozwijaniu działalności oddolnej polskiej diaspory w światowym centrum innowacji i technologii jakim jest Dolina Krzemowa.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.