przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 23 listopada 2012

Minister Młotkiewicz na posiedzeniu Rady Kuratorów przy Fundacji Zakłady Kórnickie

Minister Dariusz Młotkiewicz na posiedzeniu Rady Kuratorów przy Fundacji Zakłady Kórnickie (fot. Zdzisław Nowakowski)

Minister Dariusz Młotkiewicz na posiedzeniu Rady Kuratorów przy Fundacji Zakłady Kórnickie (fot. Zdzisław Nowakowski)

W piątek w Zamku w Kórniku odbyło się kolejne posiedzenie Rady Kuratorów III Kadencji Fundacji Zakładów Kórnickich. W posiedzeniu wziął udział przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej minister Dariusz Młotkiewicz.

 

Przedmiotem obrad były między innymi plan pracy Zarządu na rok 2013, wstępne założenia do strategii rozwoju Fundacji na lata 2013 – 2020 oraz preliminarz budżetowy. Zobacz także: Posiedzenie Rady Kuratorów przy Fundacji Zakładów Kórnickich z udziałem ministra Młotkiewicza  

 

Podczas spotkania podkreślono, że ważne jest, aby przyszłe działania Fundacji podejmowane zarówno w obszarze gospodarczym, jak i społecznym odpowiadały współczesnym potrzebom, kładąc nacisk na sprawy związane z rozwojem i sprawnym gospodarowaniem majątkiem Fundacji, ale również te związane z dbałością o dziedzictwo kulturalne, czego przykładem jest realizowany projekt „Najcenniejsze klejnoty kultury - spotkania kórnickie”.

 

Szczególną uwagę Fundacja skupia na działaniach edukacyjnych oraz budowaniu postaw patriotycznych wśród młodzieży. Patronatem Fundacji Zakłady Kórnickie jest objętych 17 szkół, które w tym roku wzięły udział w akcji przygotowywania kokard narodowych, organizowanej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego w ramach obchodów Święta Niepodległości.

 

Rada Kuratorów powoływana jest na 5 lat i składa się z przedstawicieli: Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prymasa Polski, ministra właściwego ds. szkolnictwa wyższego, ministra właściwego ds. rolnictwa, ministra właściwego ds. Skarbu Państwa, wojewody wielkopolskiego, burmistrza miasta Kórnika, burmistrza Środy Wielkopolskiej, Polskiej Akademii Nauk, Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

 

Fundacja Zakłady Kórnickie kontynuuje tradycje Fundacji Zakłady Kórnickie ustanowionej ustawą z dnia 30 lipca 1925 r., a powstałej z oddanego Narodowi Polskiemu majątku nieruchomego Jadwigi z Działyńskich Zamoyskiej i Władysława Zamoyskiego. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.