przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 29 listopada 2012

Konferencja o aktywizacji zawodowej osób z autyzmem

Konferencja   |   Konferencja "Zatrudnij ASA. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób z autyzmem i zespołem Aspergera" Konferencja "Zatrudnij ASA. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób z autyzmem i zespołem Aspergera" Konferencja "Zatrudnij ASA. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób z autyzmem i zespołem Aspergera" Konferencja "Zatrudnij ASA. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób z autyzmem i zespołem Aspergera" Konferencja "Zatrudnij ASA. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób z autyzmem i zespołem Aspergera" Konferencja "Zatrudnij ASA. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób z autyzmem i zespołem Aspergera" Konferencja "Zatrudnij ASA. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób z autyzmem i zespołem Aspergera"

Szacuje się, że w Polsce żyje ok. 30 tys. osób z autyzmem i zespołem Aspergera. Ich sytuację na rynku pracy miał poprawić projekt "Zatrudnij Asa", którego celem było opracowanie modelu innowacyjnych rozwiązań wspierania ich zatrudnienia. O jego efektach mówiono w czwartek w Warszawie podczas konferencji "Zatrudnij ASA. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób z autyzmem i zespołem Aspergera".  Z ramienia Kancelarii Prezydenta RP uczestniczyli w niej Podsekretarz Stanu Irena Wóycicka oraz Doradca Prezydenta RP Henryk Wujec, który oficjalnie otworzył konferencję. Organizatorem była Fundacja Synapsis.

 

ONZ oficjalnie uznała zaburzenia ze spektrum autyzmu za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata obok raka, cukrzycy czy AIDS. Szacuje się, że autyzmem dotknięte jest 0,6 proc. mieszkańców Unii Europejskiej, czyli ok. 5 mln osób.


Projekt "Zatrudnij Asa" był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. (inf. własna, PAP)
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.