przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 30 listopada 2012

Minister Irena Wóycicka na debacie nt. starzenia się społeczeństwa

Minister Irena Wóycicka wzięła udział w prezentacji wydania "Strategie działań w starzejącym się społeczeństwie. Tezy i rekomendacje" w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Prezentacji towarzyszyła szersza debata na temat polityki Państwa wobec wyzwań związanych ze starzeniem się społeczeństwa.

Minister Irena Wóycicka zauważyła, że z języka, którym opisywane jest zjawisko starzenia się społeczeństwa, powinny zniknąć takie sformułowania jak "tsunami demograficzne".

- W gruncie rzeczy proces starzenia się jest przede wszystkim efektem wydłużania się trwania życia. To jest objaw niezwykle pozytywnych zmian cywilizacyjnych, które powodują również konieczność dostosowania się, jak również wykorzystania rosnącej liczby osób starszych dla życia społecznego, a z drugiej strony - stworzenia im godnych warunków życia - powiedziała.

Podkreśliła, że prezydent Bronisław Komorowski zaangażował się i "inspiruje" Ministerstwo Zdrowia, by w tej kadencji miał szansę podpisać ustawę o zdrowiu publicznym, która powinna regulować wiele kwestii związanych ze starzeniem się ludności.

W dyskusji wzięli udział m.in. Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak Kamysz, prof. Barbara Szatur-Jaworska, posłowie, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu, NFZ i samorządów lokalnych. (inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.