przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 5 grudnia 2012

Minister Wóycicka na konferencji nt. barier ograniczających dzietność

  |   Konferencja "Bariery ograniczające dzietność w Polsce" Konferencja "Bariery ograniczające dzietność w Polsce" Konferencja "Bariery ograniczające dzietność w Polsce" Konferencja "Bariery ograniczające dzietność w Polsce" Konferencja "Bariery ograniczające dzietność w Polsce" Konferencja "Bariery ograniczające dzietność w Polsce" Konferencja "Bariery ograniczające dzietność w Polsce" Konferencja "Bariery ograniczające dzietność w Polsce"

W opinii minister Ireny Wóycickiej rodzina jest bardzo ważna dla Polaków i wiele osób chciałoby mieć więcej dzieci niż ma, jednak chęci często rozmijają się z możliwościami. - Tu może wkraczać polityka rodzinna państwa – mówiła w Senacie.

W środę minister Irena Wóycicka wzięła udział w konferencji "Bariery ograniczające dzietność w Polsce" zorganizowanej przez senacką Komisję Rodziny i Polityki Społecznej we współpracy ze Związkiem Dużych Rodzin "Trzy Plus" oraz Fundacją Energia dla Europy.

Minister Wóycicka podkreśliła, że decyzje o rodzicielstwie to najbardziej intymne i prywatne decyzje ludzi, dlatego podkreślając rolę polityki rodzinnej nie możemy jednocześnie nie dostrzegać, że może ona mieć jedynie ograniczony wpływ na decyzje o posiadaniu dzieci. Polityka rodzinna powinna jednak umożliwiać obywatelom realizację ich rodzicielskich aspiracji.

 

Minister wskazała też na wnioski płynące z cyklu debat nt. polityki rodzinnej zorganizowanych w Kancelarii Prezydenta RP, które pokazują, że kluczowymi zasadami, jakie powinny towarzyszyć tworzeniu polityki rodzinnej są stabilność rozwiązań, elastyczność zapewniająca wolność wyboru rodzicom, a także kompleksowe i całościowe podejście do polityki rodzinnej.

 

W dyskusji wzięli udział również m.in. Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, ksiądz kardynał Kazimierz Nycz, Poseł do Parlamentu Europejskiego Paweł Kowal, Senator Mieczysław Augustyn. (PAP, inf. własna)
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.