Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 5 grudnia 2012

Minister Wóycicka na konferencji nt. barier ograniczających dzietność

  |   Konferencja "Bariery ograniczające dzietność w Polsce" Konferencja "Bariery ograniczające dzietność w Polsce" Konferencja "Bariery ograniczające dzietność w Polsce" Konferencja "Bariery ograniczające dzietność w Polsce" Konferencja "Bariery ograniczające dzietność w Polsce" Konferencja "Bariery ograniczające dzietność w Polsce" Konferencja "Bariery ograniczające dzietność w Polsce" Konferencja "Bariery ograniczające dzietność w Polsce"

W opinii minister Ireny Wóycickiej rodzina jest bardzo ważna dla Polaków i wiele osób chciałoby mieć więcej dzieci niż ma, jednak chęci często rozmijają się z możliwościami. - Tu może wkraczać polityka rodzinna państwa – mówiła w Senacie.

W środę minister Irena Wóycicka wzięła udział w konferencji "Bariery ograniczające dzietność w Polsce" zorganizowanej przez senacką Komisję Rodziny i Polityki Społecznej we współpracy ze Związkiem Dużych Rodzin "Trzy Plus" oraz Fundacją Energia dla Europy.

Minister Wóycicka podkreśliła, że decyzje o rodzicielstwie to najbardziej intymne i prywatne decyzje ludzi, dlatego podkreślając rolę polityki rodzinnej nie możemy jednocześnie nie dostrzegać, że może ona mieć jedynie ograniczony wpływ na decyzje o posiadaniu dzieci. Polityka rodzinna powinna jednak umożliwiać obywatelom realizację ich rodzicielskich aspiracji.

 

Minister wskazała też na wnioski płynące z cyklu debat nt. polityki rodzinnej zorganizowanych w Kancelarii Prezydenta RP, które pokazują, że kluczowymi zasadami, jakie powinny towarzyszyć tworzeniu polityki rodzinnej są stabilność rozwiązań, elastyczność zapewniająca wolność wyboru rodzicom, a także kompleksowe i całościowe podejście do polityki rodzinnej.

 

W dyskusji wzięli udział również m.in. Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, ksiądz kardynał Kazimierz Nycz, Poseł do Parlamentu Europejskiego Paweł Kowal, Senator Mieczysław Augustyn. (PAP, inf. własna)
 

Poleć znajomemu