przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 17 grudnia 2012

Uroczystości otwarcia Portu Lotniczego Lublin

Minister Olgierd Dziekoński na uroczystościach otwarcia Portu Lotniczego Lublin (fot. PAP)   |   Minister Olgierd Dziekoński na uroczystościach otwarcia Portu Lotniczego Lublin (fot. PAP) Minister Olgierd Dziekoński na uroczystościach otwarcia Portu Lotniczego Lublin (fot. PAP) Minister Olgierd Dziekoński na uroczystościach otwarcia Portu Lotniczego Lublin (fot. PAP)

W poniedziałek w podlubelskim Świdniku odbyły się uroczystości otwarcia portu lotniczego. Uczestniczyły w nich m.in. władze miasta i województwa. Prezydenta reprezentował minister Olgierd Dziekoński, który skierował do zebranych przesłanie Bronisława Komorowskiego. Zobacz także: List prezydenta z okazji otwarcia Portu Lotniczego Lublin

 

Prezydent podkreślił w liście, że wraz z otwarciem lotniska otwiera się dla Lubelszczyzny "nowa brama kontaktów z Europą i światem", co zwiększa szanse rozwojowe regionu. Zaznaczył, że budowa lubelskiego lotniska to efekt zaangażowania władz samorządowych i mieszkańców, a także dobry przykład wykorzystania pieniędzy z UE.

 

Budowa Portu Lotniczego Lublin trwała dwa lata. Inwestycja objęła przestrzeń 300 ha. Kosztowała około 400 mln zł. 144,5 mln zł pokryje dotacja z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

 

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości na nowym lotnisku wylądował, a potem wystartował pierwszy samolot rejsowy - z i do Londynu. (inf. własna, PAP)

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.