przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 17 grudnia 2012

Spotkanie ministra Kozieja z dyplomatami ws. SPBN

Szef BBN Stanisław Koziej

Szef BBN Stanisław Koziej przedstawił w poniedziałek ambasadorom państw NATO, UE i sąsiadów Polski główne wnioski ze Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego. Minister Koziej zaproponował kolejne spotkanie po przyjęciu nowej strategii bezpieczeństwa.


- Chodziło o pokazanie, że Polska przeprowadziła jeden z pierwszych - jeżeli nie w ogóle pierwszy tak kompleksowy przegląd strategiczny - wśród naszych sojuszników i partnerów. Drugi powód spotkania był taki, by pokazać naszym sojusznikom i sąsiadom główne wnioski naszego myślenia strategicznego – powiedział minister Koziej PAP po spotkaniu.

 

Wzięli w nim udział ambasadorowie państw NATO, Unii, a także Rosji, Ukrainy i Białorusi. Gen.Koziej podkreślił, że podczas gdy inne kraje przeprowadziły przeglądy bezpieczeństwa rozumiane "jako suma obronności i spraw zagranicznych, my poszliśmy jeszcze dalej, włączając w to sprawy bezpieczeństwa wewnętrznego".

 

Według szefa BBN takie spotkania „dobrze służą wspólnemu myśleniu o strategii NATO czy Unii Europejskiej”. - To dobry moment, aby przekonać – próbowałem to czynić – do potrzeby nowelizacji strategii bezpieczeństwa Unii, na co wskazuję od kilku lat – powiedział.


Czytaj więcej na stronie BBN>>
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.