przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 9 stycznia 2013

Minister Dziekoński spotkał się z ambasadorem Belgii

Minister Olgierd Dziekoński

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński uczestniczył w środę w spotkaniu w Ambasadzie Królestwa Belgii w Warszawie. W spotkaniu z ambasadorem Raoul Delcorde wzięli udział również przedstawiciele rządów Flandrii i Walonii, oraz wiceprezes Belgijskiej Izby Gospodarczej.

 

Uczestnicy spotkania rozmawiali na temat gospodarczych aspektów wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Królestwie Belgii w listopadzie 2012 r. oraz wynikających z niej możliwości rozwoju współpracy gospodarczej, zarówno na poziomie państw, jak i regionów. W tym kontekście głównym tematem spotkania był sektor małych i średnich przedsiębiorstw (SMEs) – jego rola i znaczenia w obu państwach.
 
Obie strony wyraziły gotowość do pogłębienia współpracy poprzez wymianę informacji na temat dobrych praktyk w sektorze SMEs, ustalenie potencjalnych obszarów współpracy oraz form spotkań o charakterze roboczym z udziałem przedstawicieli samorządów oraz środowiska gospodarczego.
 
Z ramienia Ambasady Belgii w spotkaniu uczestniczyli także: Antoine Misonne (I Sekretarz); Nicolas Neve de Mevergnies  (Radca Ekonomiczny i Handlowy), Laurence Martaux (Radca Ekonomiczny i Handlowy).
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.