przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 28 stycznia 2013

Spotkanie z Minister Spraw Zagranicznych Gruzji

  |   Spotkanie szefa KPRP z Minister Spraw Zagranicznych Gruzji Spotkanie szefa KPRP z Minister Spraw Zagranicznych Gruzji Spotkanie szefa KPRP z Minister Spraw Zagranicznych Gruzji Spotkanie szefa KPRP z Minister Spraw Zagranicznych Gruzji Spotkanie szefa KPRP z Minister Spraw Zagranicznych Gruzji Spotkanie szefa KPRP z Minister Spraw Zagranicznych Gruzji

W poniedziałek Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski spotkał się z przebywającą z oficjalną wizytą w Polsce Minister Spraw Zagranicznych Gruzji Mają Pandżikidze. Minister Jacek Michałowski pogratulował Gruzji i narodowi gruzińskiemu w pełni demokratycznego procesu zmiany władzy w wyborach parlamentarnych w 2012 roku oraz wyraził nadzieję, że nowe władze będą realizować dotychczasowy kurs polityczny Gruzji, którego celem jest integracja europejska i euroatlantycka. Potwierdził, że Polska nadal jest gotowa wspierać te aspiracje narodu gruzińskiego - na arenie międzynarodowej i dzieląc się swoimi doświadczeniami z procesu transformacji. Szef Kancelarii Prezydenta podkreślił znaczenie rozważnej kohabitacji i przestrzegania demokratycznych procedur w procesie zbliżenia z UE.

Minister Maja Pandżikidze wskazała, że celem nowej władzy jest utrzymanie stabilności politycznej, wzmocnienie demokracji przez rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wolnych mediów, zachowanie przejrzystości życia publicznego. Poinformowała o intensywnych negocjacjach umowy stowarzyszeniowej i porozumienia o pogłębionej strefie wolnego handlu, które zgodnie z intencją gruzińskiego rządu powinny się zakończyć przed Szczytem Partnerstwa Wschodniego w Wilnie w listopadzie br. Minister Spraw Zagranicznych Gruzji przedstawiła też działania rządu, które mają służyć poprawie relacji gruzińsko – rosyjskich.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.