Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 8 marca 2013

Posiedzenie Rady Kuratorów przy Fundacji Zakłady Kórnickie

  |   Posiedzenie Rady Kuratorów przy Fundacji Zakłady Kórnickie (fot. Zdzisław Nowak) Posiedzenie Rady Kuratorów przy Fundacji Zakłady Kórnickie (fot. Zdzisław Nowak)

Minister Młotkiewicz uczestniczył w piątek w posiedzeniu Rady Kuratorów III kadencji Fundacji Zakładów Kórnickich.

 

Przedmiotem trzeciego już posiedzenia Rady, które odbyło się w Zamku w Kórniku, była m.in. Strategia rozwoju Fundacji „Zakłady Kórnickie” na lata 2013-2020. 
 
Rada przyjęła założenia do Strategii rozwoju Fundacji oraz wysłuchała informacji Zarządu dotyczącej bieżących działań prowadzonych przez Fundację.
 
Prezes Fundacji przekazał podziękowania za inicjatywę i zorganizowanie akcji przygotowywania kokard narodowych, zainicjowaną przez Prezydenta RP, w której wzięło udział około 7000 uczniów ze szkół objętych patronatem Fundacji Zakłady Kórnickie.

W akcji aktywnie uczestniczył również szkolny personel - około 1000 osób. Przedstawiciele uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie, którzy najaktywniej włączyli się w akcję przygotowywania kokard narodowych, w dniu 26 lutego br. spotkali się z panią prezydentową Anną Komorowską oraz zwiedzili Pałac Prezydencki i Belweder.
 
Fundacja Zakłady Kórnickie, nazywana także Fundacją Zamoyskich, działa pod patronatem Prezydenta RP i Prymasa Polski.
Poleć znajomemu