przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 21 marca 2013

„Potrzebny lepszy klimat wokół przedsiębiorczości”

Realną ulgę przedsiębiorcom mogą dać zmiany prawa, jak również zmiana klimatu wokół przedsiębiorczości – ocenił Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński, który w czwartek rano był gościem Radia PIN.

 

Minister zwrócił uwagę, że zmiany prawa już następują, rząd przygotował i wdraża różne rozwiązania prawne. I podkreślił, że zadaniem i wolą prezydenta jest obserwowanie czy te zmiany rzeczywiście idą do przodu.


- Zmiany będą też następowały wtedy, kiedy zmieni się klimat wokół przedsiębiorczości zarówno ze strony administracji publicznej, władz samorządowych, instytucji skarbowych, ZUS i wśród samych przedsiębiorców, kiedy będą bardziej zdolni do współpracy i bardziej zainteresowani skorzystaniem z innowacyjnego modelu gospodarczego – przekonywał Olgierd Dziekoński.
 

Wskazywał, że zmiana klimatu, nastawienia do przedsiębiorców nie jest kwestią ustawy, ale m.in. zrozumienia, że podatki biorą się właśnie z pracy przedsiębiorstw. - Pokazujmy, promujmy dobre przykłady wówczas będziemy ciągnięci przez tych lepszych – zaznaczył minister.
 

Minister podkreślił, że przedsiębiorcy oczekują przejrzystego jednoznacznego i konkurencyjnego rynku gospodarczego w Polsce.
  Zobacz także: Konkurencyjność MŚP priorytetem prezydenta

 

W czwartek w Pałacu Prezydenckim odbyło się Forum Debaty Publicznej „Konkurencyjność mikro, małych i średnich przedsiębiorstw”. Minister Dziekoński w radiu TOKFM stwierdził, że tematy gospodarcze stanowią ostatnio dużą część spotkań w ramach Forum Debaty Publicznej. - Podczas dzisiejszego FDP były przedstawiane konkretne propozycje, które następnie komentowano i doprecyzowano. Dyskusja dotyczyła czterech kwestii: ordynacji podatkowej - czytelności systemu podatkowego, kosztów rynku pracy, dostępności finansowej MŚP, stanowienia i sposobu egzekwowania prawa – relacjonował minister. Powtórzył też słowa prezydenta z dzisiejszego spotkania, że wszyscy powinniśmy działać na rzecz budowania ładu gospodarczego. 


 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.