przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 15 marca 2013

Spotkanie dot. rozwoju narciarstwa rodzinnego w Polsce

spotkanie z udziałem Sekretarza  Stanu w KPRP Olgierda Dziekońskiego dotyczące rozwoju narciarstwa rodzinnego w Polsce   |   Spotkanie z udziałem ministra Olgierda Dziekońskiego dotyczące rozwoju narciarstwa rodzinnego w Polsce spotkanie z udziałem Sekretarza Stanu w KPRP Olgierda Dziekońskiego dotyczące rozwoju narciarstwa rodzinnego w Polsce spotkanie z udziałem Sekretarza Stanu w KPRP Olgierda Dziekońskiego dotyczące rozwoju narciarstwa rodzinnego w Polsce

W Kancelarii Prezydenta RP odbyło się w piątek robocze spotkanie z udziałem Sekretarza  Stanu w KPRP Olgierda Dziekońskiego dotyczące rozwoju narciarstwa rodzinnego w Polsce.  Działacze organizacji społecznych, właściciele stacji narciarskich mówili o problemach rozwoju bazy narciarskiej w regionach górskich.

 

Spotkanie było kontynuacją wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Białce Tatrzańskiej w tym roku.

 

Podczas rozmowy goście przedstawili bariery, jakie stoją na przeszkodzie w rozwoju tego sportu, jak i  całej branży turystycznej w naszym kraju. Dotyczą one spraw związanych z ochroną środowiska, zagospodarowaniem przestrzennym, procedurami prawa budowlanego, gospodarką leśną. W szczególności dotyczą one braku odpowiednich rozwiązań prawnych regulujących powstawanie tras biegowych, zjazdowych, a także ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych oraz ośrodków narciarskich.

 

Przedstawiono szczegółowe opracowanie mec. Małgorzaty Kulig -Jużwiak (PSNiT) zawierające diagnozę stanu oraz propozycję zmian prawnych usuwających przeszkody w rozwoju sportu i rekreacji na terenach górskich.

 

 Minister Olgierd Dziekoński poparł pomysł szerokiej debaty w sprawie przyszłości narciarstwa w Polsce, podkreślając znaczenie tego sportu zimowego szczególnie dla dzieci i młodzieży.

 
W spotkaniu uczestniczyli: 
 

adw. Malgorzata Kulig Jużwiak - Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne

Marta Fogler-prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Narciarstwa i Przyrody

Franciszek Bachleda-Księdzulorz - radny Sejmiku Województwa Małopolskiego

mec. Janusz Długopolski - autor projektu ustawy ,,Prawo Szlaku"

Jerzy Adamski - członek Zarządu PSNiT
Jan Modrzewski - wiceprezes TPNiP
Ryszard Brzozowski - dyr. spółki Ski and Sun Świeradów Zdrój
Olgierd Dziekoński - Sekretarz Stanu w KPRP
Wiesław Sikorski - KPRP
Marzena Niedziela - KPRP. 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.