przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 3 kwietnia 2013

"Polityka społeczna nie powinna tworzyć takich nagłych zmian"

W rozmowie z PAP minister Wóycicka oceniła, że w pewnym sensie tak świetny projekt rządu, który wprowadza wydłużone urlopy rodzicielskie, padł ofiarą nadmiernej chęci spektakularnego sukcesu.

Jak mówiła, de facto wprowadza się rozwiązania, które z dnia na dzień wydłużają urlop macierzyński z 24 tygodni do roku, a taka zmiana musi budzić poczucie krzywdy u tych osób, które nie zostaną objęte nowymi przepisami.

Minister przypomniała, że od 2009 r. urlopy macierzyńskie są sukcesywnie wydłużane, następuje to jednak w sposób systematyczny, łagodny, co nie budziło u nikogo poczucia krzywdy. - Polityka społeczna powinna być tak prowadzona, by nie tworzyć takich nagłych zmian – oceniła.
Zobacz także: "Matki I kwartału" zaproszone do dyskusji o urlopach
Dodała, że niektóre osoby z powodu planowanej, tak radykalnej zmiany przepisów ws. urlopów macierzyńskich, czują się pokrzywdzone.

- Prezydent chciałby, aby rząd - jeszcze jest czas – przemyślał te rozwiązania i zastanowił się, czy nie mógłby, to oczywiście zależy od finansów, uwzględnić postulatów tych rodziców, którzy w sytuacji tak nagłej zmiany czują się pokrzywdzeni – powiedziała minister Wóycicka.

Jak zaznaczyła, dopóki nie skończy się proces legislacyjny, można szukać rozwiązań. - Ale oczywiście te rozwiązania musiałby znaleźć rząd – podkreśliła minister. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.