przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Minister Dziekoński na konferencji w Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych w Łodzi

Minister Olgierd Dziekoński uczestniczył w poniedziałek w Łodzi w setnej konferencji podatkowej organizowanej przez Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych (CDiSP).

 

Zabierając głos na otwarciu konferencji, minister zwrócił uwagę, że Kancelaria Prezydenta RP przywiązuje wagę do systemu podatkowego w Polsce. W opinii ministra Dziekońskiego usprawnienie systemu poboru podatków oraz poprawa relacji między podatnikami a administracją podatkową, może w istotny sposób przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki. Sekretarz Stanu potwierdził zainteresowanie i życzliwe wsparcie KPRP dotyczące prac nad gruntowną zmianą ordynacji podatkowej. 

 

Konferencję otworzył i prowadził rektor Uniwersytetu Łódzkiego i dyrektor CDiSP prof. Włodzimierz Nykiel. Głos w części wstępnej zabrali także m.in.: podsekretarze stanu w Ministerstwie Finansów: Maciej Grabowski i Hanna Majszczyk, wiceprezes NSA Marek Zirk-Sadowski, oraz przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych, Tomasz Michalik. Trzy sesje panelowe poświęcone były ordynacji podatkowej, wiążącym interpretacjom prawa podatkowego i implementacji prawa unijnego do przepisów regulujących VAT.

 

W konferencji uczestniczyło prawie 150 osób reprezentujących akademików, sędziów, administrację podatkową oraz doradców podatkowych.  W trakcie spotkania wręczono także nagrody za najlepsze prace doktorskie z dziedziny prawa podatkowego.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.