przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 26 kwietnia 2013

"Prezydent zadowolony z decyzji rządu ws. urlopów"

Podsekretarz Stanu Irena Wóycicka

Prezydent Bronisław Komorowski wyraża zadowolenie i satysfakcję z decyzji rządu dot. objęcia "Matek I kwartału" wydłużonym urlopem rodzicielskim - powiedziała w piątek PAP prezydencka minister Irena Wóycicka.

 

Minister Wóycicka podkreśliła, że prezydent wyraźnie poparł postulaty ruchu "Matek I kwartału". - Prezydent przez cały czas podkreśla, że kwestia rodziny jest bardzo ważna. Konieczne są działania, które zahamowałyby niekorzystne procesy demograficzne - powiedziała. Zobacz także: "Matki I kwartału" zaproszone do dyskusji o urlopach

 

- Trzeba stwarzać rodzicom warunki do tego, by mieli tyle dzieci, ile pragną. Wiadomo, że dziś rodzi się mniej dzieci, niż chcieliby rodzice. Usuwanie barier w tej kwestii jest sprawą podstawową - dodała.

 

Irena Wóycicka poinformowała, że niedługo prezydent przedstawi program, którego wdrożenie mogłoby ułatwić rodzicom podejmowanie decyzji o tym, by mieć kolejne dzieci. - To jest dla prezydenta sprawa zasadnicza - zaznaczyła.

 

Prezydencka minister pogratulowała ruchowi "Matek I kwartału" "świetnej organizacji, profesjonalizmu i kultury" w podejmowanych działaniach.

 

Wóycicka pozytywnie oceniła także zapowiedź obniżenia od 1 września 2013 opłaty za przedszkola. - Ważną sprawą jest to, by każdy rodzic mógł posłać dziecko do przedszkola i był w stanie sfinansować jego pobyt - podkreśliła.

 

Premier Donald Tusk poinformował w piątek, że prawo do dłuższych urlopów macierzyńskich będą mieli także rodzice dzieci urodzonych w I kwartale 2013 r. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rządu 1 września mają wejść w życie przepisy wydłużające urlopy macierzyńskie do roku. (PAP)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.