przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 7 maja 2013

Minister Sokołowski o celach wizyty prezydenta we Francji

Z punktu widzenia protokolarnego wizyta państwowa to najwyższa ranga wizyt zagranicznych we Francji - podkreślił w rozmowie z PAP Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Jaromir Sokołowski. Zwrócił uwagę, że Bronisław Komorowski jako prezydent Polski udaje się do Francji już po raz drugi. - Bronisław Komorowski podczas swej pierwszej podróży zagranicznej we wrześniu 2010 r. odwiedził Brukselę, Paryż i Berlin, chcąc podkreślić szczególne zainteresowanie współpracą z Francją i Niemcami - przypomniał prezydencki minister.
 
Minister podkreślił, głównym celem wizyty jest ożywienie polsko-francuskiego partnerstwa strategicznego i wzmocnienie współpracy dwustronnej przede wszystkim w wymiarze gospodarczym i wojskowym. Jak poinformował, w pierwszym dniu wizyty ministrowie obrony Polski i Francji Tomasz Siemoniak i Jean-Yves Le Drian podpiszą w obecności obu prezydentów list intencyjny o współpracy dwustronnej.
 
Minister Sokołowski dodał, że podczas rozmów we Francji, prezydent będzie również zainteresowany dialogiem dotyczącym przyszłości procesu integracji europejskiej, w tym szczególnie pogłębiania współpracy w ramach wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony UE oraz wymianą opinii na temat dróg wyjścia UE z obecnego kryzysu.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.