przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 13 maja 2013

Rekomendacje ws. reformy usług zatrudnienia

Podsekretarz Stanu w KPRP Irena Wóycicka przesłała w poniedziałek do sekretarza stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Jacka Męciny rekomendacje ekspertów sformułowane podczas debaty nad założeniami projektu ustawy zmieniającej ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

 

Rekomendacje i uwagi są efektem prac podczas seminarium eksperckiego 12 kwietnia 2013 r. w Pałacu Prezydenckim, które zostało zorganizowane we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej poświęcone reformie usług zatrudnienia. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, publicznych służb zatrudnienia, służb pomocy społecznej, agencji pracy i pracodawców, a także eksperci zajmujący się zagadnieniami związanymi z rynkiem pracy.

 

Zobacz także: Debata ekspercka nt. reformy usług zatrudnienia Celem seminarium było przedyskutowanie przygotowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej założeń projektu ustawy zmieniającej ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

 

Debatę otworzyła Minister Irena Wóycicka, która wyraziła swoje poparcie dla zmian zainicjowanych w Ministerstwie oraz nadzieję, że dyskusja i sformułowane przez jej uczestników rekomendacje pomogą stworzyć pełny i odpowiadający specyfice polskiego rynku pracy projekt reformy usług zatrudnienia.

 

W czasie debaty eksperci i praktycy – przedstawiciele środowisk naukowych i pracownicy służb zatrudnienia, pomocy społecznej, agencji pracy oraz pracodawców – poruszali przede wszystkim tematy związane z nową rolą służb zatrudnienia, zakresem kompetencji i odpowiedzialnością za realizację polityki rynku pracy.

 

Podnoszono konieczność zmiany filozofii w polityce rynku pracy i zwrócenia się w stronę proefektywnościowego i zindywidualizowanego podejścia opartego o system profilowania osób bezrobotnych i badania efektywności prowadzonych działań na podstawie wskaźników netto. Podnoszono także konieczność podjęcia ścisłej współpracy służb zatrudnienia i pomocy społecznej w celu lepszego rozpoznania sytuacji i potrzeb osób bezrobotnych i skuteczniejszej pomocy.


 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.