przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 27 czerwca 2013

Minister Jacek Michałowski pogratulował stypendystom Programu Kirklanda

Szef Kancelarii Prezydenta – Minister Jacek Michałowski wziął udział w uroczystości wręczenia dyplomów tegorocznym stypendystom Programu im. Lane’a Kirklanda.

 

Podczas uroczystości minister Jacek Michałowski wygłaszając wykład „Polska 10 lat w UE – perspektywy dla krajów Partnerstwa Wschodniego i innych sąsiadów Polski” zaznaczył, że sukces naszego kraju byłby niemożliwy bez wsparcia z zewnątrz, a wiedza nabyta w okresie przełomu pozwoliła nam przeprowadzić potrzebne reformy i przygotować się do obecności w Unii Europejskiej. Minister zwracał również uwagę na rolę jaką Lane Kirkland odegrał wspierając przez ponad 20 lat polską transformację.

 

Jak wielokrotnie podkreślał Jerzy Koźmiński, Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Program Kirklanda to przedsięwzięcie zaprojektowane na wzór Programu Fulbrighta. Jest skierowany do młodych liderów i ekspertów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Celem Programu Kirklanda jest m.in. wspieranie demokratycznych i wolnorynkowych przemian w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, co służy budowaniu dobrych relacji z państwami naszej części kontynentu.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.